شعار تبلیغاتی چیست؟ بررسی اثربخشی 11 نمونه شعار جذاب

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه یک عبارت کوتاه همه ارزش یک محصول یا خدمات را به مخاطبان منتقل می‌کند؟ آیا شعارهای تبلیغاتی فقط یک عبارت کوتاه یا تصویری اغراق‌آمیز برای تحت تاثیر قرار دادن ما هستند؟ این سوال‌ها ما را به دنیایی از ابتکار، طراحی، و هنر در خلق شعار تبلیغاتی می‌برد. در این مقاله قصد داریم به بررسی اثربخشی شعارهای تبلیغاتی بپردازم و نمونه‌های موفق شعار‌های تبلیغاتی ایران و جهان را باهم بررسی کنیم؛ اگر می‌خواهید یک شعار تبلیغاتی تاثیر‌برانگیز برای برند داشته باشید؛ مطالعه این مقاله کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

شعار تبلیغاتی؛ هنری برای فراموش نشدن برند

شعار تبلیغاتی  “All the News That’s Fit to Print” که به رو،مه نیویورک تایمز تعلق دارد، با م،ی «همه اخباری که شایسته چاپ هستند» معروف شده است. این شعار به‌طور‌کلی بیانگر استانداردهایی است که رو،مه نیویورک تایمز برای انتخاب و چاپ خبرها و مطالب خود دارد. این مفهوم اعتبار و کیفیت محتوا را به مخاطبان القا می‌کند و نشان از تمایز و برتری این رو،مه در ارائه اخبار دارد.

شعار خوردن انکشت‌ها فکر خوبیه برای غذاهای KFC؛ نشانگر حس لذت 

11. شرکت فورد؛ Built Ford Tough

عبارت دور شهر نگرد تو دیوار بگرد که برای پلتفرم «دیوار» انتخاب شده است به چند دلیل توانسته به موفقیت برسد. اصلی‌ترین دلیل، هماهنگی با ،ب‌وکار دیوار است که به‌خوبی نوع فعالیت این برند را به مخاطب نشان می‌دهد. همچنین استفاده از کلمات محاوره‌ای موجب ماندگاری در ذهن مخاطب می‌شود.

در این مقاله عامل موفقیت چند شعار تبلیغاتی برندهای ایر، و خارجی مختلف را باهم بررسی کردیم. وجه‌مش، همه این شعارها سادگی و صمیمیتی با مخاطب بود. اهمیت‌به لحن برند و فرهنگ‌سازم، در انتخاب و موفقیت یک شعار نقش بسزایی دارد. شعار باید با نوع خدمات شما مطابقت داشته باشد. همچنین روایت‌گر احساسی باشد که قرار است با استفاده از محصولات شما در مخاطب ایجاد شود. شعار من، باید به‌سادگی این احساس را در مخاطب بیدار کند. در واقع اسلوگان باید به‌گونه‌ای باشد که بدون پراکندگی یا ابهام در تفسیر، به‌راحتی در ذهن مخاطب ثبت شود.

شعار چی‌توز، طعم خوش لحظه‌ها برای چیپس‌های شرکت چی‌توز انتخاب شده بود. این شعار موفقیت خود را به دلیل داشتن سادگی و قابلیت یادآوری می‌کند. استفاده از اصطلاحات محاوره‌ای در زبان روزمره که موجب ایجاد احساس نزدیکی بین تولیدکننده و مخاطب می‌شود این احساس را تقویت خواهد کرد. اضافه ، عبارت «طعم خوش لحظه‌ها» به شعار، تجربه مصرف محصول را تا حدی توصیف می‌کند و ارتباط مستقیمی بین شعار و محصول برقرار می‌کند.

انتقال احساسات دوستانه با مخاطب با پیام مک‌دونالد

5. شعار تبلیغاتی معروف برند ایر،؛ «دور شهر نگرد، تو دیوار بگرد»

 شرکت اپل با شعار تبلیغاتی «تفکر متفاوت» و تمرکز بر روانشناسی جذب مشتری  توانسته بر توسعه فکری و نوآوری خلاقانه تاکید کند. اپل با این شعار نشان داد آن‌ها به‌دنبال طراحی و ساخت محصولاتی هستند که از نظر فناوری، طراحی و تجربه‌کاربری از رقبا متمایز باشند. این شعار نه‌تنها یک انگیزه برای مشتریان و فعالان بازار بوده، بلکه نمایانگر فلسفه و رویکرد اصلی Apple در طراحی محصولات و خدماتش نیز بوده است.

3. دیزنی‌لند؛ The Happiest Place On Earth

شعار ساده و صمیمانه چی‌توز برای لذت خوردن چیپس‌‌ها در لحظه

KFC .10؛ خوردن انگشت‌ها فکر خوبیه!

وقتی جمله‌ «هرجا سخن از اعتماد است» را می‌شنوید نام بانک ملی ایران در ذهن شما تداعی می‌شود. این قدرت شعارهای تبلیغاتی است. شعار برند باید باوجود سادگی، قابل‌فهم باشد و به‌راحتی در ذهن مخاطب ثبت شود. به‌علاوه م،اگرا بوده و با فعالیت و خدمات شما مرتبط باشد. یک شعار تبلیغاتی ایده‌آل باید اصالت برند شما را معرفی کند و همچنین تمایز شما با رقبا را به‌خوبی به نمایش بگذارد.

شرکت فورد یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان است. خودروهای تولید شده توسط شرکت فورد از کیفیت و استحکام بالایی برخوردارند که این ویژگی‌ها باعث شده تا شعار “Built Ford Tough” به م،ای «ساخته شده توسط فورد به صورت محکم و با استحکام» به‌خوبی با محصولات آن تطبیق پیدا کند.

راز موفقیت شعارهای تبلیغاتی؛ ایجاد ارتباط و صمیمیت با مخاطب

علاوه‌بر استفاده از فاکتورهای ساده نویسی برای ماندگار ، شعار در ذهن مشتریان، تکرار مداوم شعار نیز در این فرایند اثربخش خواهد بود. بدیهی است که هر چه یک شعر بیشتر شنیده شود، در ذهن افراد بیشتری برای مدت‌زمان طول، ماندگار خواهد شد. روش‌های مختلفی برای ماندگار ، شعار به وسیله تکرار مداوم مثل تبلیغات سطح شهری و استفاده از پلتفرم‌های سراسری وجود دارد. یکی از این روش‌های سراسری استفاده از سامانه‌های پیامکی برای ارسال شعار برند در کمپین‌های تبلیغاتی است. برای تکرار شعار مهم است که همواره با مخاطب، که حتی یک‌بار به شما مراجعه کرده‌اند، تعامل کنید. برای این کار از دستگاه ذخیره شماره به منظور ایجاد بانک مشتریان استفاده کنید.


منبع: https://farazsms.com/what-is-the-advertising-slogan/

 دیزنی‌لند با شعار «خوشبخت‌ترین مکان روی زمین» شناخته می‌شود. این شعار یک نمونه متن تبلیغاتی به شمار می‌رود که نشان‌نگر مک، برای تجربه مثبت و خوشایند است. به‌طورکلی، شعار “The Happiest Place On Earth” به‌خوبی به ویژگی‌ها و تجربیات مخاطبین دیزلند می‌پردازد و از نظر بازاریابی و برندینگ به‌،وان یک شعار زیبا و جذاب شناخته می‌شود.

4. مک‌دونالد؛ I’m Lovin’ It

شرکت سامسونگ با شعار تبلیغاتی «کاری را که نمی‌تو،د انجام دهید» به مخاطبان خود نشان می‌دهد که باید  در مواجهه با چالش‌ها و موانع، ایده‌های نو و کارهای غیرممکن را انجام دهند. این اصل در فرهنگ ‌سازم، سامسونگ به‌،وان یک ارزش اساسی ترویج می‌شود و نشان از پیشرفت، نوآوری و اعتماد‌به‌نفس دارد.

8. شرکت ردبول؛ It Gives You Wings

اگر شما ،ب‌وکاری مشابه رو،مه دارید، باتوجه‌به آنلاین شدن کارها می‌تو،د با ،ید سامانه پیامکی مخاطبین را از خبرهای جدید آگاه کرده و ترغیب به ،ید رو،مه کنید.

7. شرکت سامسونگ؛ Do What you Can’t

ردبول به‌،وان یکی از اسپانسرهای معروف در رویدادهای ورزشی حضور دارد که این ارتباط با ورزش و مسابقات به تقویت اعتبار و شهرت شعار “It Gives You Wings” کمک کرده است. مصرف‌کنندگان ردبول به دنبال نوشیدنی انرژی‌زا هستند و این شعار موجب ایجاد این انطباق میان محصول و نیازهای آنان می‌شود. شعار «به شما بال می‌دهد» تصویری قوی از انرژی، حرکت و پرش است که باعث جذابیت بیشتر برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

9. چی‌توز؛ طعم خوش لحظه‌ها

همچنین بررسی و بازبینی‌های متعدد از تاثیر شعار بر مخاطبین، در انتخاب یک شعار تبلیغاتی من، به شما کمک خواهد کرد. در ادامه به معرفی و تحلیل بهترین شعار تبلیغاتی ایران و جهان که برای شما نیز آشنا هستند می‌پردازیم. همچنین عواملی که به اثربخشی این شعار‌ها کمک کرده‌اند را بررسی خواهیم کرد.

1. شرکت نایک؛ Just Do It

شعار تبلیغاتی در صورتی ماندگار می‌شود که جذاب و آهنگین بوده و بین مردم دهان‌به‌دهان بپیچد. در صورتی می‌توان یک شعار تبلیغاتی را موفق شمرد که برای مدت طول، قابل‌استفاده بوده و به افتخارات و مسیر برند شما وفادار باشد. با درنظر گرفتن این نکات یک شعار تبلیغاتی جذاب و مفهومی برای برند انتخاب کنید.

از‌آن‌جایی‌که دیوار پلتفرم ،ید و فروش آنلاین است، ،ید خط ابری یکی از راهکارهای فوق‌العاده برای راه‌اندازی دفترهای مجازی شرکت‌های کوچک و بزرگ است؛ زیرا می‌تو،د به‌راحتی در قالب یک شرکت معتبر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و این خطوط تلفن ثابت نیازی به سیم‌کشی ندارد.

6. رو،مه نیویورک تایمز؛ All the News That’s Fit to Print

این شعار مربوط‌ به برند معروف رستوران‌های زنجیره‌ای KFC سراسر جهان  است. شعار «خوردن انگشت‌ها فکر خوبیه» به‌طور‌ناخودآگاه خوشمزگی محصولات را در ذهن شنونده تداعی می‌کند. این شعار تبلیغاتی به‌وضوح تاکید دارد که غذاهای KFC یک تجربه لذت‌بخش برای مخاطب است.

شعار “I’m Lovin’ It” مک‌دونالد، موفقیت بسیاری را برای صاحب این برند به ارمغان آورده است. این شعار بسیار ساده و قابل‌فهم است و از زبان روزمره استفاده می‌کند و به‌راحتی در ذهن ماندگار می‌شود. این اسلوگان همچنین احساسات مثبتی را نیز در مخاطب ایجاد می‌کند. عبارت “I’m Lovin’ It” به م،ای «من دوست دارم یا عاشق این هستم» است که انگیزه و احساسات مثبت را به مخاطبان القا می‌کند و جذابیت خاصی برای آن‌ها دارد.

پویایی و حرکت جوانان، پیام ترغیب کننده نایک به جوانان و مشتریان خود

2. شرکت اپل؛ Think Different

بررسی اهمیت و تاثیر شعارهای تبلیغاتی در موفقیت یک برند
راهنمای مطالعه

شرکت نایک با شعار «فقط انجامش بده» بزرگ‌ترین تولید‌کننده محصولات ورزشی در جهان شناخته می‌شود. این شعار باایده‌ تحرک و انگیزه مرتبط است و به‌طور‌مستقیم انگیزه مخاطبان را برای انجام اه، و فعالیت‌های خود افزایش می‌دهد. این شعار تبلیغاتی نشان می‌دهد هرگونه موانع و ترس را کنار بگذاریم و به انجام کار بپردازیم.این‌ نوع شعار‌ها قابلیت استفاده در تبلیغات مختلف را دارند؛ به‌،وان مثال می‌تو،د شعارتان را روی محصولات حک کنید، یا حتی با استفاده از پنل پیامک به‌،وان پیام‌های انگیزشی دوستانه  برای مخاطب ارسال کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با