PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید راهنمای جامع 2022

بنابراین در اینجا اولین بخش جلسه منطقی است و بخش قدرت بعدی است. ماژول سی پی یو CPU دارای پردازنده مرکزی، حافظه ROM و RAM است. حافظه ROM شامل یک سیستم عامل، درایورها و برنامه های کاربردی است. این ورودی‌های دیجیتال فقط می‌توانند اطلاعاتی را در مورد روشن یا خاموش بودن چیزی، و هیچ چیز در این بین ارائه دهند.

PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید راهنمای جامع 2022

چندین پردازنده با درجات عملکردی متفاوت، طیف گسترده‌ای از ماژو‌ل‌ها با طیف وسیعی از قابلیت‌های کاربر پسند، به کاربران اجازه می‌دهد تا تنها از ماژول‌های مورد نیاز خود استفاده نمایند. به‌لطف سازگاری مغناطیسی بالا و مقاومت در برابر ضربه و لرزش، مدل‌های این سری به صورت جهانی در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شوند. تحلیل و بررسی کوتاه PLC زیمنس CPU 1212C DC/DC/DC CPU1212C این مدل از یکی دیگر از CPU های زیمنس S می باشد که دارای 8 ورودی و 6 خروجی دیجیتال و دو ورودی آنالوگ می باشد. تحلیل و بررسی کوتاه PLC زیمنس CPU 1212C AC/DC/RELAY CPU1212C این مدل از یکی دیگر از CPU های زیمنس S می باشد که دارای 8 ورودی و 6 خروجی دیجیتال و دو ورودی آنالوگ می باشد. در نهایت می توان گفت که برای ایجاد یک اختلاف ولتاژ در میان COM و پایه های ورودی معمولا باید به COM یک ولتاژ منفی و به پایه های ورودی یک ولتاژ مثبت نصب نماییم. زمانی که در ورودی ها که شامل کلید یا یک سنسور می باشد تغییری به وجود آمد در برنامه هم این تغییر صورت خواهد گرفت.

PLC چیست و چه کاربردی دارد؟

نوشتن و درک برنامه نویسی مورد استفاده برای پی ال سی آسان است. پی ال سی در منطق رله نردبان یا زبان های دیگر به راحتی برنامه ریزی می گردد. پی ال سی با زبان برنامه ای که در حافظه آن تعبیه گردیده است ارائه می شود و هیچ صفحه کلید، درایو سی دی یا مانیتور متصل دائمی ندارد. در عوض، پی ال سی ها مجهز به پایانه هایی برای دستگاه های فیلد ورودی و خروجی و همچنین پورت های ارتباطی هستند. شما به راحتی می توانید برنامه موجود را در هر زمان تغییر دهید.

از آن سو سرعت انتقال داده ها بسیار بالا رفته و هیچ گونه محدودیتی برای قطعات در تکنولوژی plc وجود ندارد. از این کامپیوتر دیجیتال صنعتی برای کنترل فرآیندهای صنعتی مانند خطوط مونتاژ تجهیزات رباتیک و یا هر فعالیتی که نیاز به کنترل با قابلیت اطمینان بالا داشته باشد طراحی و ساخته شده. پی ال سی ها در برند ها و قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد برخی از این برند ها دلتا ، فتک ، ایتک و… است.

معرفی بخش های مختلف یک دستگاه PLC :

همچنین استهلاک مکانیکی در plc بسیار کم می باشد و طول عمر بالاتری نیز دارد. ضریب اطمینان در این دستگاه نیز از ماشین های رله ای بسیار بیشتر است. اساساً، یک از تفاوت های اصلی که باید آن را در نظر بگیرید برنامه ی متفاوت این دو قطعه است. برنامه ای که در PLC به کار می رود از زبان گرافیکی و عددی استفاده می کند در حالی که از نمودار منطقی نردبانی تشکیل شده است.

سنسور القایی چیست؟

ساختار مربوط به سخت افزار لوگو را می توانید در شکل زیر مشاهده نمایید. اما ماژول ها طوری ساخته شده اند تا بتوان آنها را کنار هم قرار داد و با حالت کشویی یا نری – مادگی به هم متصل می گردند. PLCهای زیمنس می‌توانند بدون خاموش شدن به راحتی به بازه کاری ۱۲ تا ۱۵ سال برسند، این درحالیست که برندهای چینی در بهترین حالت می‌توانند ۴ سال عمر مفید داشته باشند. اما به روش PLC کافی بود در شهر مبدا و مقصد از اینترنت استفاده کنیم! شاید باورپذیر نباشد ولی این همه تفاوت بین یک سیستم رله ای و یک سیستم اتوماسیون به سبک PLC، وجود داشت.

با توجه به کار پردازشی که پی ال سی انجام می دهد، نیاز به یک CPU دارد تا بتواند اعمالی که از آن درخواست می شود plc زیمنس را پردازش کند. از آن‌جا که می‌دانیم شما به دستگاه خود در اسرع وقت نیاز دارید. بخش تعمیرات حرفه‌ای تتاصنعت با استفاده از پیشرفته‌ترین امکانات و تکنسین‌های ماهر قادرند در کمترین زمان و دقت بالا تعمیرات را انجام دهند. تکنسین‌ها تمام تلاش خود را در ارائه خدمات تعمیرات با بالاترین کیفیت در مرکز تعمیر حرفه‌ای پی ال سی به کار می‌برند و به دلیل تجربه‌ای که کارشناسان ما در طی این سال‌ها کسب نمودند، سرعت عمل بالایی در تعمیر دارند. ساختار پی ال سی مانند یک کامپیوتر شخصی از دو بخش تشکیل شده است، ساختار نرم افزاری و دیگری ساختار سخت افزاری پی ال سی می‌باشد.

  • تعداد ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تعداد تایمر، تعداد شمارنده، تعداد رله های کمکی، حجم حافظه قابل برنامه ریزی و سرعت اجرای دستورات همگی از مشخصه های پی ال سی می باشند.
  • در بین زبان های برنامه نویسی، سه زبان به عنوان بهترین و پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی برای پی ال سی توسط شرکت های سازنده آن ارایه می شود.
  • تحلیل و بررسی کوتاه PLC زیمنس CPU 1212C AC/DC/RELAY CPU1212C این مدل از یکی دیگر از CPU های زیمنس S می باشد که دارای 8 ورودی و 6 خروجی دیجیتال و دو ورودی آنالوگ می باشد.

پی ال سی امروزه در صنایع مختلف نقش‌های بسیاری دارد و برای کنترل انواع فعالیت‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی در صنایع هوایی و مسافرتی، plc به کار گرفته می‌شود تا سیستم کنترل امنیتی را مانیتور کرده و به عملکرد بهینه‌تر آسانسورها و پله برقی‌ها کمک کند. در هر قطعه پی ال سی، چندین ماژول به سیگنال‌های ورودی و خروجی اختصاص داده می‌شود. ماژول ورودی سیگنال‌های ورودی را به پردازنده PLC زیمنس منتقل می‌کند. ماژول‌های ورودی از سنسور‌های دما و فشار، کلید‌های شست، ورودی‌های اپراتور و سوئیچ‌ها سیگنال الکتریکی دریافت می‌کند. زیرا علاوه بر مزایایی که نوشتیم و سایر دلایلی که در ادامه خواهیم گفت مانند کیفیت بالا و فراونی زیاد بهترین گزینه محسوب می‌شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار