نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور

در این مرحله، کابل برق سه فاز (از محل نصب کنتور تا موتورخانه آسانسور) و سیم ارث نصب می شوند؛ همچنین چنانچه فاصله کنتور تا محل نصب تابلو برق سه فاز بیش از اندازه های استاندارد باشد، این اندازه ها باید محاسبه شده و در سایز کابل تغییرات لحاظ گردد. تابلو فرمان آسانسور مرکز کنترل این تجهزات است که از یک سیستم الکترونیکی تشکیل شده است . موتور الکتریکی از یک سیستم ترمز و همچنین اتاقکهای آسانسور تشکیل شده که این موتور الکتریکی وظیفه بالا و پایین بردن این اتاقک را بر عهده دارد. شما در واقع انرژی پتانسیل بیشتری در بالای یک ساختمان در مقایسه با پایین دارید ، حتی اگر احساس متفاوتی نداشته باشید. هرچه نصاب و تعمیرکار آسانسور از دانش و تجربه بیشتری برخوردار باشد، نصب و تعمیر آسانسور با ایمنی و اطمینان بیشتری انجام می شود. علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که تمام زمینه ها ایمن و متصل شده اند تا مشکلات ناشی از نویز الکتریکی موجود در زمین را کاهش دهید که ممکن است از سیستم خارج شود و یا باعث شمارش نادرست در سیستم شود.

در صورت وقوع این خرابی، آسانسور از کار می افتد.

از انواع آسانسور های حمل بار در حین فرآیند ساخت و ساز و یا به صورت مداوم ، استفاده می شود. این نوع از آسانسورها تنها برای حمل بار مناسب نیستند و ایمنی کافی برای حمل مسافرین را ندارند. برای مثال برای ساختمان ها با طبقات کم تر از آسانسورهای هیدرولیکی استفاده میکنند و در ساختمان های بلند و چند طبقه از آسانسورهای کششی استفاده میکنند. از جمله خرابی های متداول در آسانسور ها، خرابی درب کابین است که به چند صورت ظاهر می شود؛ خرابی سیستم مگنت درب بار کن آسانسور که با فنر یا زنجیر باعث می شود در حالت آزاد درب بسته بماند . خرابی این سیستم معمولا غیرقابل پیش بینی و نامعلوم است و به صورت خرابی درب کابین و درب طبقه آسانسور مطرح هستند. زندگی شهری در ساختمان های بلند و آپارتمان ها ، آسانسور را به یکی از وسیله های مهم تبدیل کرده است که در صنعت ساختمان سازی بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرد.

این خرابی باعث افزایش اصطکاک ریل های آسانسور و فرسایش آنها و در نتیجه سنگین شدن بیش از حد کابل ها شده، میزان مصرف موتوررا افزایش و ظرفیت باربری آسانسور را کاهش می دهد. معمولا عملکرد آسانسور با در نظر گرفتن عواملی چون ایمنی، کیفیت نقل و انتقال مسافر، سروصدا و ارتعاش، میزان مصرف انرژی، زمان باز و بسته شدن درب و… 2. کثیفی پلاتين داخل قفل که مانع از عبور جریان شده ومنجر به قطعی مدار می گردد و سبب باز ماندن درب می شود. همچنین وقوع زمین لرزه نیز سبب ایجاد ترکهایی روی دیوارهای ساختمان می شوند. در صورت وقوع این خرابی، آسانسور از کار می افتد. علت این خرابی، می تواند به خراب شدن سیستم کنترل فاز و کنترل بار آسانسور باز می گردد. این خرابی یکی از مهمترین و رایج ترین خرابی ها در آسانسور است، قفل درب آسانسور یکی از اجزای مهم سیستم ایمنی آسانسور است و در صورت خرابی، آسانسور به طور کامل از کار می افتد.

در صورت خرابی تابلو برق، كل آسانسور از کار می افتد.

بنابراین باید طوری آسانسورها را طراحی کرد که پس از ۱۰ سال باز هم بتوانند نیازهای افزایش یافته را تأمین کنند. خدمات آسانسور فقط باید توسط تکنسین های متخصص و تحصیلکرده انجام شود تا هم از بروز خطرات جبران ناپذیر جلوگیری شود و هم سرعت خدمات آسانسور افزایش یابد. همچنین آدرس شرکت سپهر نگین ایرانیان جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … همچنین فرمانهای لازم برای توقف های خودکار و کنترل آسانسور توسط تابلو فرمان آسانسور ( Elevator Controller ) انجام می شود. یکی از حیاتی ترین بخشهای آسانسور، سکشن پاراشوت است که برای متوقف کردن کابین به کار میرود(حتی در اثر پاره شدن سیستم آویز).

مجموعه سرویسکاران متشکل از تکنسین های اموزش دیده و مجرب است، که با تمام تجهیزات در تمامی مناطق استان تهران اماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده. همچنین این مجموعه با انجام ۱۸۰۰ پروژه اجرایی و کسب رضایت ۹۵ درصدی مشتریان گرامی در زمینه ساخت ، نصب و تعمیر آسانسور به عنوان یکی از کهنه کارهای این صنعت شناخته می شود . جهت هماهنگی و کسب اطلاع… این سازه جهت جلوگیری از براکت های مورد نیاز ریل های کابین و ریل های وزنه در محل خود اجرا می شوند.آهن کشی همچنین بر اساس نقشه های اجرایی انجام می گیرد. بهترین تکنسین های نصب آسانسور در شرکت ها افرادی هستند که پس از آماده سازی مرحله قبلی، کابین آسانسور، پمپ، جک و تجهیزات وابسته را در جای خود مونتاژ و نصب میکنند. ثانيا به علت توقف آسانسور در حال حرکت، ممکن است افرادی داخل کابین آسانسور باشند و با این اتفاق در آن محبوس شوند و حالت خفگی به آنها دست دهد.

همچنین، اگر آسانسور در حال حرکت باشد و قفل درب یکی از طبقات به علت خرابی از مدار خارج شود، آسانسور در حال حرکت متوقف می شود. دکمه های باز کردن درب باید برای همه مسافران کاربردی باشد. برای بررسی دقیق این موضوع باید قیمت کل آسانسور را تجزیه و تحلیل کرد. در پارکینگ های طبقاتی کوچک و بزرگ میتوان از این آسانسور استفاده کرد. در صورت استفاده از شيشه، شيشه بايستی Laminated باشد و حداقل ضخامت آن 5/11 ميليمتر باشد. که راندمان سیستم سیم بکسل در آسانسورهای کششی از چه قطعاتی استفاده می شود، معمولا استیل. متناوباً ، خرید دستگاه های دنده ای را در نظر بگیرید که از موتورهای فلنج دار استفاده می کنند و در صورت جدا شدن دستگاه نیازی به تراز نیستند و در صورت نیاز به تعمیر اسانسور هزینه کمتری خواهند داشت. صرف نظر از بحث تعمیرکاران و تعمیر کردن آسانسور به هر حال خراب شدن آسانسور به هر دلیلی امکان دارد و باید تعمیر انجام شود.بهتر است از نیاز آسانسور به تعمیر شدن با نگهداری و سرویس منظم آسانسور را سالم نگه دارید.

خود را در یک درد عظیم تصور کنید، باید به موقع در سر کار خود حاضر شوید در حالیکه دیرتان شده است، حالا باید منتظر آمدن آسانسور شوید. به همین جهت لازم است تا ساکنان آپارتمان های مسکونی و ساختمان های اداری و تجاری در بازه های زمانی مشخص به سرویس و نگهداری آسانسور اقدام کنند تا از سلامت و عدم وجود نقص فنی در آن مطمئن شوند. انتخاب نوع آسانسور از برندهای ایرانی و خارجی و نحوه نگهداری از آن بسیار مهم می باشد. چک کردن مرتب نحوه عملکرد انوع بالابرهای خانگی و صنعتی موجب به کمتر شدن خطرات آن، کاهش هزینه های ناشی از تعمیرات وسیع، افزایش ایمنی و هم چنین افزایش عمر و دوام این وسیله خواهد شد. لازم به ذکر است که نگران هزینه هم نباشید چرا که اجزای آسانسور در وسط راه پله نسبت به آسانسور های دیگر بسیار کمتر است و در نتیجه هزینه نصب آن بسیار مناسب تر خواهد بود.

انواع اسانسور

مهر, شستی آسانسور متا 1398 بدون نظر تعمیر آسانسور saber تعمیرات اسانسور تعمیرات اسانسور : تعمیرات آسانسور به دو بخش ۱: تعمیرات موتور گیربکس و ۲: تعمیرات کابین، متعلقات درب کابین، تابلو و دیگر اجزای آسانسور تقسیم میشود. همچنین آدرس شرکت ائل سون آرتاویل صنعت جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … 8–7-1 كلیات: دربها و متعلقات آن باید طوری طراحی شوند كه صدمات ناشی از فشرده شدن بخشی از بدن شخص ، لباس و یا اشیا دیگری كه بین آنها گیر می كند را به حداقل كاهش دهند. واسط بین تابلو فرمان و تجهیزات الکتریکی کابین، قطعهای به نام جعبه رویزیون است. در صورت خرابی تابلو برق، كل آسانسور از کار می افتد. آسانسور در طبقه شما متوقف می شود، شما با عجله به داخل آن وارد می شوید ، در کنار دیگران تنگاتنگ ایستاده اید ، و حالا هنگامی که آسانسور تصمیم می گیرد در نیمه راه خود خراب شود .

قطعات اسانسور

اندازه و ابعاد فونداسیون و گودی گودال، مواردی هستند که در آیین نامه نصب آسانسور ذکر می شوند. موتور گیرلس در ابعاد کوچکتری است، بنابراین از آن می توان در نصب آسانسورهای روملس (آسانسور کششی بدون موتورخانه) استفاده کرد؛ ولی به دلیل اینکه حجم و ابعاد موتور گیربکس زیاد است نمی توان در آسانسورهای روملس از آن استفاده کرد. ابعاد آسانسور با توجه به کارایی آن تعیین می شود. قطعات اصل گارانتی دارند و می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده نمایید. تشخیص درست ایرادات این وسیله نیازمند داشتن تخصص و تجربه کافی می باشد و البته هر چه سریع تر این بازرسی فنی انجام گردد می توان از به وجود آمدن مشکلات بیشتر، افزایش استهلاک قطعات، توقف دستگاه به علت خرابی و پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری نمود؛ بنابراین اگر آسانسور منزل یا محل کار شما دارای عملکرد طبیعی و استاندارد نیست هر چه سریع تر با سرویسکاران ما تماس حاصل نمایید و امنیت جانی و روانی استفاده کنندگان از این وسیله را تامین نمایید.

بدین ترتیب افراد داخل آسانسور در آن محسوس می شوند.

دلیل دیگر خرابی درب آسانسور، عدم نصب صحیح است و علت نهایی عدم چفت شدن درب بر اثر انبساط و انقباظ ناشی از تغییر دماست. اولا وقتی قفل درب آسانسور خراب شود، ممکن است فردی درب آسانسور را باز و به داخل چاهک سقوط کند. همین قانون برای نصب آسانسور در ساختمان های جدید و فاقد آسانسور نیز حکم می کند. اگر شرایط برای حذف موقعیت و یا افراد امکان پذیر نباشد، بهتر است نوع نگرش را تغییر دهید و تلاش به سازگاری با افراد و محیط داشته باشید و به بهبود شرایط اقدام کنید. بدین ترتیب افراد داخل آسانسور در آن محسوس می شوند. عوامل ایجاد کننده این خرابی شامل استفاده زیاد، تکیه دادن به درب و در نتیجه تغییر شکل آن، انبساط و انقباض ناشی از تغییر دما و خرابی قفل درب کابین آسانسور و نصب اشتباه درب کابین می باشد.

حرکت ریل راهنمای جنبی بدون تغییر فاصله ریل های راهنماآسانسور؛ هنگام حرکت رو به بالا یا پایین آسانسور نوسان می کند و از پهلو به لرزش می افتد، بنابراین این خرابی به آسانی قابل کشف است. از دیگر موارد خرابی آسانسور ها، سوختن الکترو موتوری است که کابین را بالا و پایین می برد. مجموعه سرویسکاران(در خصوص خدمات آسانسور) برگرفته از کادری مجرب و با تجربه اماده خدمت رسانی در سراسر استان تهران در حیطه ی خدمات آسانسور، نصب اسانسور، راه اندازی آسانسورو کلیه امور مربوط به آسانسور با ارزان ترین قیمت و سرویس دهی در کلیه مناطق استان تهران می باشد.

جهت هماهنگی و کسب اطلاع…

با توجه به آمارهای موجود بیش از ۸۰ درصد از خرابی ها و ۷۰ درصد سوانح و حوادث آسانسور مربوط به خرابی سیستم درب است. بطور کلی خرابی آسانسور را می توان به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم کرد. همان طور که اشاره کردیم برای تعمیر کردن آسانسور در تهران باید به شرکت های مراجعه کرد که کادری حرفه ای را داشته باشند زیرا تعمیرات آسانسور اگر به درستی انجام نشود دردسرساز خواهد بود.در تهران شرکت های زیادی خدمات تعمیر آسانسور را ارائه خواهند داد اما برخی از شرکت ها چون دارای تجربه و تخصص کافی نیستند به خوبی آسانسور را تعمیر نخواهند کرد.برای تعمیر کردن آسانسور و اجزایش باید به یک شرکت با نمونه کار زیاد مراجعه کرد تا خیالتان بابت تعمیر راحت باشد.چنانچه واحد مسکونی شما نیازمند به تعمیرات مداوم برای آسانسور است پس با یافتن یک شرکت معتبر قرارداد بلندمدت ببندید تا خدمات تعمیرات را به صورت مستمر دریافت کنید.

تعمیر اسانسور

برای رفع این چالش ، استفاده از یک جاذب القایی ، مانند CoolBLUE ، برای جذب جریان ها و محافظت از سیستم در برابر خرابی های احتمالی. خدمات آسانسور سرویسکاران عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم .بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستمهایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد. نگهداری از آسانسورها و تلاش برای سلامت آن تعمیر آسانسور در مواقع ضروری و لازم، نه تنها به سرویس کاران بلکه به ساکنان و استفاده کنندگان نیز وابسته است. این وسیله همان طور که باعث سهولت در جا به جایی در طبقات می شود، در صورت نگهداری غیر اصولی و استفاده نا مناسب می تواند برای سلامت انسان مضر باشد. نکات کلیدی در استفاده از آسانسور را بر روی کاغذی نوشته و آن را در داخل آسانسور نصب کنند و از ساکنین ساختمان بخواهند، با خواندن آن نکات، در راستای نگهداری و مراقبت از این وسیله مهم و کار راه انداز ، مشارکت داشته باشند.

حتی علاوه بر نکاتی برای استفاده صحیح از بالابر و آسانسور، استفاده کنندگان باید در مورد علائم خرابی این دستگاه نیز، آگاه باشند. زمانی که یک فرد تقاضای خدمات آسانسور از جمله نصب و راه اندازی آسانسور را دارد اولین نکته مهم برای فرد زمان انجام و اتمام خدمات آسانسور می باشد. و یک اسانسور می بایست به طور دوره ایی و حداقل یک بار در ماه توسط یک متخصص تحت بازرسی مرتب قرار بگیرد. از این رو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آن نبوده و یک آسانسور صرف نظر از نوع آن و شرکت سازنده آن ، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد. ترمز ایمنی می بایست در پایین ترین قسمت کابین توسط نصاب آسانسور نصب شود.

گاورنر سبب می شود تا در هنگام پاره شدن کابل ها یا سرعت گرفتن آسانسور بیش از سرعت مجازکابین آسانسور متوقف شود .این قطعه، ضامن جان مسافران می باشد و برای نصب آسانسور، قطعه ای حیاتی است. آسانسور شامل کابین برای حمل بار یا مسافر است که حداقل قسمتی از آن در داخل ریل های راهنمای صلب، که به صورت عمودی با مورب با زاویه ای کمتر از ۱۵ درجه نسبت به محور قائم نصب شده، حرکت می کند. وزنه تعادل ضمن متعادل نمودن وزن کابین و بخشی از باری که حمل می کند باعث ایجاد کششی بین سیم بکسل و فلکه ها شده و نیروی اصطکاک مورد نیاز جهت حرکت سیم بکسل بر روی فلکه محرک را تامین می کند. آسانسور نقش مهمی در ساختمان های مسکونی، هتل ها، مراکز خرید، ساختمان های اداری و دیگر ساختمان های مرتفع به عنوان وسائل حمل و نقل بین طبقات دارند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار