معرفی برندهای دیزل ژنراتور

موتور برق دیزلی: سوخت مصرفی این موتور برق ها گازوئیل بوده و برای کارهای صنعتی کوچک و با ساعت کاری بالا مورد استفاده قرار می گیرد. یک سری از گوشیهای این شرکت با مقاومت بالا با استانداردهای نظامی خاص برای استفاده در فضای باز طراحی و ساخته شده بودند (سری M). این برند در زمینهی تولید انواع ماشین های کشاورزی، فضای سبز و باغبانی فعالیت می کند. گشتاور مشخصه ای است که شتاب را فراهم میکند، بنابراین موتور الکتریکی میتواند به طور موثر در محدوده وسیعی از سرعتها کار کند. دیزل ژنراتور اضطراری به نام موتور برق نیز شناخته می شود مانند دیزل ژنراتور ولوو و در مواقعی که برق شهری قطع می شود به طور اتوماتیک فعال شده و برق مشترکین را تامین می کند. نوع خانگی آن معمولا با گاز شهری که سوخت پاک تریست کار می کند.

توصیه می شود علاوه بر تهیه این تجهیز از مراکز معتبر ارائه دهنده ژنراتور برق که تضمین کننده اصالت کالا هستند از کارشناسان با دانش در این راستا مشاوره دریافت نمایید، هایپر صنعت فامکو از جمله مراکز معتبر در این زمینه است که با بهره گیری از کارشناسان برگزیده و با دانش و با تجربه ای است که با مشاوره رایگان، کاربر را در انتخاب صحیح یاری می نمایند. علاوه بر موتوربرق ، موتورپمپ های برند Robin بسیار معروف میباشند.

در برخی موتور های بزرگ و سنگین، معمولاً از دو المنت یا صافی استفاده می شود. به طور خلاصه ، واضح است که یک موتور یا ژنراتور مازاد ، بازسازی شده ، یا دست دوم می تواند به طور معمول ارزش مالی بسیار بیشتری را برای خرید ایجاد کند و دستگاه می بایست همواره مورد پشتیبانی و محافظت قرار بگیرد. آگاهی از این خصوصیات شما را برای انتخاب بهترین موتور برق آماده تر می کند. زمان طراحی شده برای کار کردن موتور برق ها به صورت استاندارد 8 ساعت کاری می باشد اما در صورتی که از موتور برق ها در مدت زمان بیشتری استفاده نمایید، راندمان آنها پایین تر و مصرف سوخت بالاتر می رود. رتبه دوم: ژنراتور دست دوم ولوو: این دیزل ژنراتور کیفیت بالا ساخت سوئد دارای خدمات پس از فروش بالا و قیمتی بالاتر از کامینز جایگاه دوم و مدل های بورس ان از رنج 100 تا 700 کاوآ می توان سری TAD و N10 , N12و F12 را می توان نام برد.

کاربرد دیزل ژنراتور

این نوع مولد به عنوان جایگزین در هنگام قطعی برق استفاده می شود و بنابراین واضح است که ممکن است تنها به مدت چند ساعت در هر ماه کار کند. فناوری اینورتر انرژی برق را برای لوازم الکترونیکی مثل مایکروویو، رایانه، تلویزیون به شکل موج سینوسی الکتریکی تولید می کند تا برق به شکل ناگهانی و یا با جریان سریع به دستگاه ها نرسد. این دستگاه به شکل های الکتریکی و نیز فیزیکی و در مصارف مختلف کاربرد دارد. برای مصارف خانگی معمولا از نوع ایستاده می توان استفاده نمود.

این شرکت بیشتر به ساخت موتورهای دریایی شهرت دارد.

شاسی باید بگونه ای طراحی گردد تا علاوه بر توانایی تحمل وزن موتور و ژنراتور ، تحمل نیروهای وارده در هنگام حمل و نقل مجموعه و نیز گشتاور حاصل در زمان کار دیزل ژنراتور را نیز داشته باشد. ساخت شاسی باید توسط اشخاص حرفهای و با لوازم درجه یک انجام شود. ساخت موتور دیزل برای استفاده در دیزل ژنراتور بنز از دیگر فعالیتهای این شرکت به شمار میآید. یکی دیگر از مزیتهای بزرگ موتور برق این است که میتواند حداکثر گشتاور را در حالت سکون تولید کند و منحنی گشتاور نسبتاً مسطحی را در سراسر محدوده عملکرد خود دارد.

میتوان از واسطه کوپله با عنوان کوپلنگ استفاده کرد. 5. استفاده از چهارچوب Structure مناسب جهت رادیاتور در کوپله دیزل ژنراتور جهت تحمل وزن و جابجا نشدن آن در طول عمر دیزل ژنراتور . به اتصال این دو تجهیز کوپله می گویند. این نوع از ژنراتور برق که قابلیت کارکرد دائم را دارد به آن ژنراتور گازی دائم کار نیز می گویند. دیزل ژنرارتور در توان های پایین و زیر 10 کاوا که اصلاحا به آنها موتور برق گفته میشود بنزینی یا گازی هستند. به طور مثال دیزل بادوین از توان 20 کاوا تا توان 550 کاوا تولید دیزل دارد و اگر شما نیاز به دیزل ژنراتور 800 کاوا داشته باشید نمیتوانید از این برند انتخابی داشته باشید. معمولا در صنایع بزرگ و کوچک برای برق اضطراری از دیزل ژنراتورهایی با توان بالای 50 کاوا استفاده می گردد و از دیزل ژنراتورهای زیر 50 کاوا که ممکن است با کانوپی باشد در مصارف خانگی استفاده می گردد که به آنها دیزل ژنراتور برق اضطراری خانگی نیز گفته می شود.

در صورت سرویس های به موقع دیزل ژنراتور بر اساس مشخصات فنی بعد 15هزار ساعت کارکرد نیاز به اورهال اولیه و بعد 30 هزارساعت کارکرد (ساعت کار درج شده بر روی برد کنترل تابلو) به اورهال اساسی شرکت کاراسهند نیاز دارد. دلیل این امر نیز وجود عواملی نظیر میزان برق مصرفی تجهیزات، نوع سوخت مصرفی و نوع روشن شدن دستگاه های مصرف کننده برق که اغلب دارای شدت جریان بیشتر در هنگاه شروع به کار یا استارت اولیه می باشند، بوده و همین عوامل موجب سخت تر شدن انتخاب صحیح برای کاربر شده است. ژنراتور، انرژی اولیه خود را از موتور تامین کرده و سپس اقدام به تولید برق می نماید. موتورهای دیزلی با مصرف سوخت گازوئیل خود اقدام به تولید انرژی مکانیکی میکنند که با اتصال این موتور به ژنراتور ، نیروی مکانیکی تولید شده بوسیله نیروی القایی الکترومغناطیسی تبدیل به انرژی الکتریکی میشود که امروزه غالبا برای مصارف گوناگون در سایزها و قدرت ها و با کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع دیزل ژنراتور

نوع تک فاز ۲۲۰ ولتی بوده و همان ولتاژی است که در خانه ها استفاده می شود. نوع تک فاز بیشتر برای مشاغل کوچک و خانه ها کاربرد دارد. این شرکت بیشتر به ساخت موتورهای دریایی شهرت دارد. به کمک درایو آسانسور میتوان این موارد به همراه خیلی موارد کنترلی و حفاظتی دیگر را به راحتی و با تنظیم تنها چند پارامتر درایو انجام داد. ضمن آن که، موتورهای دیزلی، به جای آنکه برای سوزاندن سوخت، از جرقه زدن استفاده کنند، از گرمای تراکمی بهره می برند که بدین ترتیب، راندمان حرارتی بیشتری نسبت به انواع دیگر موتورهای احتراق داخلی دارند.

دیزل ژنراتور چیست

قبل از خرید بهتر است که کاربردهای ژنراتور دیزلی مورد نیاز خود را مشخص کرده و مطابق با نیازهای خود خرید کنید. برای کاربردهای تجاری، ممکن است لازم باشد تا بطور مستقیم باشد و روی تانک سوخت خارجی نصب شده باشد. ژنراتور برق کوچک همان موتور برق است که انرژی مکانیکی بوجود آمده از سوخت های فسیلی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند. بلکه با کمک انرژی مکانیکی ارائه شده و با به وجود آمدن حرکت و تولید شدن بار الکتریکی درون سیم پیچ های مدار الکتریکی، برق تحت عنوان خروجی تولید خواهد شد.

تفاوت دیزل ژنراتور دائم کار با سایر دیزل ژنراتورها در بزرگ تر بودن محفظه روغن و رادیاتور آن می باشد که موجب خنک ماندن آن می گردد تا بتواند به صورت دائم کار کند. در این قسمت تعدادی از محصولات محبوب و پرفروش تر را معرفی میکنیم. ساخت لندیگراف تمام برقی حمل خودرو (نخستین لندیگراف جهان از این نوع): میزان تولید دیاکسیدکربن توسط این لندیگراف درمقایسهبا لندیگرافهای متداول ۷۵ درصد کمتر است و استفاده از آن باعث کاهش ۶ میلیون لیتر سوخت دیزل در سال میشود. کانوپی به محفظه ای گفته می شود که مولد درون آن قرار می گیرد و صدای آن را می گیرد. اجزای اصلی ژنراتور یا مولد برق عبارتند از: موتور، سیستم سوخت، آلترناتور یا دستگاه تولید کننده برق به صورت متناوب در سیستم، اگزوز و سرد سازی، سیستم روغن کاری، تنظیم کننده ولتاژ، چارچوب اصلی، شارژر باتری و پنل کنترل. خروجی : این قسمت برق تولید شده در ژنراتور برق را به وسایل تغذیه کننده میرساند.

برای افزایش عمر موتور برق با سوخت بنزینی باید پس از هر چند ساعت کارکرد آن را 2 ساعت خاموش کرد درصورتیکه این محدودیت در موتور برق گازشوز وجود ندارد. زیرا فضای کافی جهت قرار دادن آن وجود ندارد. متأسفانه، سیستمهای ذخیرهسازی الکتریکی از لحاظ فضای اشغالی و وزن به اندازه موتورهای بنزینی کارامد نیستند بنابراین جایگزین کردن آنها با موتور بنزینی کار دشواری است. نوع دیزلی و بنزینی باید در فضای آزاد باشد. نسبت به نوع قابل حمل قدرت بیشتری نیز دارند. ویژگی خود روغنکاری به طول عمر موتورهای دیزل و اجزای آن کمک میکند؛ اما برای یک موتور بنزینی دو زمانه نیاز است که بنزین و روغن در مخزن ریخته شود که در درازمدت ممکن است سیستم سوخترسانی موتورهای بنزینی را دچار مشکل کرده و موجب افزایش هزینه تعمیرات و پروسه تعمیرات و نگهداری موتورهای بنزینی نسبت به دیزل شود، درحالیکه 1- هزینه تعمیرات و 2- پروسه تعمیرات و نگهداری دو موردی است که هنگام استفاده از موتورهای دیزل نگران آنها نیستیم.

قیمت دیزل ژنراتور

همچنین تهیه آن هزینه کمتری دارد و ایمن تر است. اما نوع گازوئیلی آن گران تر بوده و ماندگاری بیشتری دارد. ژنراتور های برق از لحاظ مصرف سوخت دارای سه نوع بنزینی، گازی و گازوئیلی (ژنراتور برق دیزل) می باشد و از نظر توان مصرفی نیز به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می گردد. همچنین با وجود تامین آسانتر سوخت گاز در مصارف شهری و خانگی، بازهم ژنراتور دیزلی یا گازوئیلی به عنوان گزینهای بهتر، همواره مدنظر مصرفکنندگان عمدهی برق اضطراری یا دائمی در مواقع عدم دسترسی به شبکه برق است. این نوع از ژنراتور برق کوچک به جای مولد برق عمل کرده و تامین برق مصرفی را در شرایط غیر نرمال که به برق شهری دسترسی نداریم برعهده دارد.

که این ژنراتور ها در توان و ابعاد کوچک میباشند و توان حداکثری آنها حدود k 20 میباشد و این قابلیت را دارند که در هر مکانی که به انرژی الکتریکی نیاز هست و برق شهری هم موجود نیست به کار برده شوند. رتبهبندی آنها با یک بازده اسمی بر اساس خروجی پیوسته مشخص می شود و برای رسیدن به راندمان «Premium» که یک علامت برتری برای موتور برق یا دیزل ژنراتور است، موتور باید دارای راندمان حدود ۹۰٪ یا بیشتر باشد. PowerCommand Cloud به بهترین شیوه های امنیتی که توسط ارائه دهنده خدمات پلت فرم مشخص شده است، پایبند است.

مکانیزم عملکرد موتور برق ها نیز به مانند ژنراتور برق بوده که در ابعاد کوچکتر نسبت به ژنراتورها ارائه می شوند. مهم نیست که کنتور برق شهر شما چند آمپر است یا چه امتیازی از اداره برق گرفته اید زیرا برق شهر پشتوانه شبکه داشته و به عنوان مثال ممکن است شما از یک کنتور ۱۰۰ آمپر به اندازه ۱۵۰ آمپر در لحظه توان مصرف کنید یا از یک کنتور ۱۰۰ آمپر ، ۲۰ آمپر هم مصرف نکنید . هر چه دستگاه بزرگتر باشد توان بیشتری دارد. مجموعه دیزل ژنراتورها در مکان هایی بدون اتصال به شبکه برق، مانند مواقعی که نیاز ضروری به فراهم کردن توان و انرژی است، و نیز زمانهایی که شبکه برق وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرند. موتور برق ها معمولا در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که برق دارند و به صورت اضطراری از موتور برق می خواهند استفاده کنند.

و نصب و سرویس کردن آن ها صبحت خواهیم کرد.

می توانید انتظار داشته باشید که یک دیزل ژنراتور بیشتر از یک ژنراتور دیگر با استفاده از همان میزان سوخت جایگزین،کار کند و برق بیشتری تولید کند. دیزل ژنراتور اضطراری هنگام قطع شدن برق شهری به صورت خودکار اقدام به تامین برق می کند. چاره آن چیزی نیست جز خرید موتور برق و خرید دیزل ژنراتور برای تامین و یا جایگزین برق شهری. در ادامه در رابطه با نحوه عملکرد ژنراتور برق و نصب و سرویس کردن آن ها صبحت خواهیم کرد. قبل از انجام تعمیرات دیزل ژنراتور , تمیز کردن دستگاه دیزل ژنراتور و یا محوطه آن میبایستی منفی (-) باتری قطع شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار