طراحی دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مناسب واحد تجاری می بایست یک جذابیت خاص را ایجاد نماید و بتواند مشتری را به سمت خود جلب کند همین ویژگی باعث بالا رفتن پاخور و ورودی فروشگاه و مغازه تان می شود و شما را به نتیجه مطلوبتان خواهند رساند. همچنین با استفاده از دیوار پوش ها و کاغذ دیواری های بسیار زیبا و فاخر و بازی با رنگ ها می توانید چشم هر بیننده ای را خیره کنید و بیننده را به داخل مغازه بکشانید .

البته قرار نیست حتما به سراغ طرحهای فضایی بروید، استفاده از ترکیب فرمهای هندسی اتوکشیده و ساختارشکن در فروشگاههای نسبتا بزرگ و خلوت جایگزین بهتری برای مبل و صندلیهای معمول است. تعداد بسیار زیادی از افراد در این محیط کار می کنند. برای این کار می توانید از پارتیشن مغازه استفاده کنید. برج ناقوس کلیسای فلورانس در سال ۱۲۳۴ توسط جوتوی نقاش (جوتو دی بوندونه) طراحی شد (با مختصر تغییراتی پس از مرگش تکمیل شد)، به شیوهٔ ایتالیایی، جدا از کلیسا قرار گرفتهاست. مطابق تحقیقات روانشناسی صورت گرفته اکثر مشتریان پس از ورود به فروشگاه به سمت راست متمایل شده و ناخودآگاه از راست به چپ حرکت می کنند. برخی نیز هر بخش از مغازه خود را به سبکی متفاوت تزئین کرده اند که در کل باعث گیجی و سردرگمی مشتری می شود .

در صورت نداشتن تخصص با هزینههای یادگیری و اجاره کارگاه بستگی به شهری که در آن سکونت دارید از ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون سرمایه لازم خواهید داشت. زمانی که می خواهید واحدهای مجتمع را بفروشید، مشتریان به تمامی جزئیات نمای خارجی و داخلی توجه می کنند. به این ترتیب نصب و طراحی آن به مطلوبترین شکل ممکن از اهمیت شایانی برخوردار است که طراحان داخلی باید نسبت به آن توجه زیادی داشته باشند. امنیت مجتمع از هر نظر تامین گردد. در بحث طراحی مجتمع تجاری نیز باید اصولی را رعایت نمود چرا که طراحی این محیط ها بسیار خاص و کاملا متفاوت از ساختمان های مسکونی و اداری است.

اولین و مهمترین نکته، در دید بودن فروشگاه ها است.

اینها میتوانند در بازسازی اداری تاثیر گذار باشد و یک بازسازی تجاری ایده ال را به محیط کار شما بدهند. آیا می دانید طراحی محوطه میانی چه اندازه می تواند بر روی جذب مشتری تاثیر بگذارد؟ استفاده از المانهایی مرتبط، رنگبندی حرفهای، نورپردازی و به طور کلی جذابیت و تفاوت از مواردی است که میتواند ویترین مغازه یا فروشگاه شما را زینت ببخشد و افراد را به سمت خود جذب کند. دیوار منزل شما همان جاییست که خیلی وقت ها به صورت کلاسیک تر ترجیح میدهید آن را با یک تابلو، یک ساعت دیواری و یا قاب عکس پر کنید؛ اما آیا تا کنون به این فکر کرده اید که اگر بخواهید یک مجسمه کوچک دکوری و یا قاب عکس ایستاده و یا یک گلدان کوچک را روی دیوار خود نگهدارید، از چه چیزی استفاده کنید؟ طراحی ویترین از آن چیزی که فکرش را بکنید مهمتر است…

دکوراسیون داخلی مغازه خشکبار

طراحی نورپردازی مغازه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر نورپردازی مغازه بدرستی انجام شود کالاهای موجود در مغازه بهتر به نظر می رسند. هر کدام از مغازه ها باید دید کافی در قسمت رفت و آمد مشتریان داشته باشند تا بتوانند کالاهای خود را در معرض دید قرار دهند. از دیگر مواردی که در طراحی تجاری بادی در نظر گرفته شود، فضای مناسب برای رفت و آمد مشتریان است. همچنین در سال ۱۷۵۵ میلادی وقتی که بغداد مورد حمله چپاولگران و شورشیان قرار گرفت به کمک والی بغداد میشتابد و شهر بصره از دست شورشیان آزاد میکند. در این دوره کار با masterpage ها و partial view ها را فرا خواهید گرفت. به همین جهت می باشد که امروزه طراحی داخلی در هر کسب و کاری یکی از مهمترین بخش های آن بیزینس می باشد و می تواند تاثیر بسیاری در روند کاری آن بیزینس بگذارد.اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که قبل از خواندن این مطلب برای کسب و کار خود طراحی و برنامه ریزی کرده اید، اکنون وقت آن می باشد که با استفاده از مطالبی که در اختیار تان قرار می دهیم.

حال تصور کنید که تصمیم دارید به تنهایی تمامی مراحل اولیه را به شکلی هماهنگ با سایر موارد در ذهن طراحی، اجرا و پیاد سازی کنید. شناخت کامل بر طراحی مدرن دکوراسیون منزل مطابق با نیازها و فضای موجود یکی از شرایط اولیه برای پیاده سازی دکوراسیون داخلی است. پیشنهاد می کنیم در طراحی تجاری حتما از گیاهان استفاده شود. گروه طراحی و معماری “رایکانس” با تجربه سالها حضور حرفهای در حوزه دکوراسیون تجاری و برخورداری از نیروهای متخصص و خوش فکر توانسته با اجرای پروژههای متعدد و جذب رضایت کامل مشتریان به فعالیت حرفه ای در این عرصه بپردازد. اگر بدون توجه به اهمیت این موارد و مطابق با علاقه های شخصی اقدام به تهیه لوازم اداری و چیدمان آن ها کنید، هیچگونه توجیهی برای رضایت از نتیجه کار وجود نخواهد داشت. مدیر شرکت و کارمندان آن زمان زیادی را در محل کار خود سپری می کنند.

چنانچه در مغازه محصولات آرایشی ارگانیک می فروشید، مشتری باید قبل از ورود به فروشگاه، با محصولات آشنایی پیدا کند. یکی از کارهایی که بهصورت انفرادی قادر به انجام هستید و نیازی به امکانات زیادی ندارد، تولید محتوای آموزشی، بازاریابی و… ضلعها دارای شکافهایی بودند تا ستونهایی را داشته باشند که پلت فورم را حمایت میکردند، بنابراین به کار اجازه میداد به سمت بالا پیشرفت کند بدون اینکه نیازی به داربستسازی باشد. با این تفاوت که نیازی به پیچ کردن آنها به دیوار نیست و خودشان از استحکام لازم برخوردار هستند. در این مطلب از چیدانه با 27 تصویر دیدنی از دکوراسیون شیرینی فروشی های سراسر جهان همراه شما هستیم. درحالت کلی نمی توانقیمت ثابتی را به اجرای پروژه های این چنینی نسبت داد.

دکوراسیون داخلی مغازه قنادی بنابراین اگر آماده نیستید جزئیات را بررسی کنید، بهتر است بلافاصله کار را برای طراحی آن به دستان قابل اعتماد متخصصان بسپارید. امروزه روش های متنوعی برای طراحی دکوراسیون تجاری وجود دارد ولی رعایت چند راهکار خلاقانه و گنجاندن آنها در طراحی باعث جذب مشتری بیشتر و سود حداکثری کسب و کار شما می شود. ورودی های فروشگاه با ساختار چوبی از بسیاری جهات برای تجار بسیار مفید است , دکوراسیون داخلی مغازه تجاری این باعث می شود جلوه وسیعی به مغازه بدهد . متریال چوبی دیگری که می توان به آن اشاره کرد روکش چوبی است که در دو نوع مصنوعی و طبیعی در بازار ارائه می شود. بنابراین خرید میز ناهار خوری چوبی یک گزینه مناسب برای طراحی داخلی منزل با چوب می باشد. می توان با طراحی داخلی مغازه چوب حتی سقف و کف مغازه را نیز با چوب اجرا کرد.

دکوراسیون داخلی مغازه شال و روسری

به هر حال این مجتمع ها از صبح تا پاسی از شب، با تردد تعداد زیادی از مشتریان روبرو هستند و لازم است در طول سال، چندین باید به طور کامل تمیز شوند. محیط مغازه باید بسیار بهداشتی و تمیز باشد. اینکه مشتری وارد مغازه شما شود، چرخی بخورد و محصولی را خریداری کند کاملا به شیوه ی طراحی دکوراسیون واحد تجاری وابسته است. اولین و مهمترین نکته، در دید بودن فروشگاه ها است. فروشگاه باید در دید باشند. طراحی درست و همچنین زیبای یک مغازه به خصوص مغازه های طلافروشی که برای امنیت بیشتر مغازه این اجناس قیمتی را از تیررس دید مشتریان دور نگه می دارد، هدف اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی این فروشگاه هاست. برخی از تخت خواب ها دارای پنل دیواری هستند که با میز کنار تخت هماهنگ می شوند.

اصلاحات مربوط به زیبایی فضاهای تجاری باید به طور منظم انجام شود تا از قدیمی به نظر نرسیدن ساختمان یا نگهداری ضعیف آن جلوگیری شود. موزه ملی عمان، موزه ملی در یک ساختمان جدید زیبا و با ابهت در قلب قدیمی مسقط در کنار کاخ سلطان قرار گرفتهاست. برونلسکی برای به حداقل رساندن وزن ساختمان، یک پوستهٔ دو لایهٔ نسبتاً نازک (نخستین بار در تاریخ) به گِرد استخوان بندی بیست و چهار رگهای آن که هشت رگهٔ بزرگش از بیرون دیده میشوند، طراحی کرد. طراحی میز مدیریت، میز کارشناسی، میز کارمندی، مبلمان اداری، پارتیشن، کانتر، کفپوش، سقف، فایل کشو و کمدها، طراحی و قفسه بندی دیوارها، طراحی فلاور باکس و دیزاین لابی از موارد اصلی هستند که هماهنگی بین تمامی آن ها با طراحی دکوراسیون اداری، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای طراحی دیوارها، باید از متریال درجه یک استفاده نمود تا برای سالیان طولانی، ماندگاری داشته باشند. مسلما انتخاب رنگ، متریال مصرفی، طراحی دیوارها، نورپردازی و در کنار آن سبک انتخاب لامپ و لوسترها، گزینه های اولیه و اصلی هستند که باید به هنگام طراحی دکوراسیون اداری، راجع به آن ها تصمیم بگیرید.

طراحی داخلی فروشگاه در تهران

در ادامه عکس هایی از ایده های بکارگیری چوب در یک خانه لوکس را بررسی می نماییم. اصل مهم و تاثیر گذار دیگر در دکوراسیون مغازه استفاده از ترکیب رنگی متناسب است. طراحی هر کدام از این موارد باید براساس فضای موجود و استانداردهای متناسب با آن قسمت انجام شود. تغییر رنگ متریال کف فضای عبوری یا استفاده از نورپردازی در سقف و بدنه شما را در رسیدن به این موضوع کمک می کند. در نهایت پس از صرف زمان و هزینه زیاد خواهید دید که نتیجه کار مطابق با خواسته ها و یا نیازهایی که قصد در تامین آن ها داشتید، نیست. در واقع هر مغازه باید براساس کسب و کار خود، طراحی داخلی و طراحی ویترین را انجام دهد. طراحی مغازه و طلافروشی جز دسته فروشگاه هایی است که عمده مشتریان و مراجعین آن از خانم ها تشکیل شده است. طراحی دکوراسیون داخلی این مراکز از مهمترین عوامل در موفقیت کسب و کار آنها می باشد.

برای طراحی دکوراسیون اداری استاندارد که تمامی موارد از قببل انتخاب رنگ، راحتی در رفت و آمد، میز و صندلی های مناسب برای نشستن در ساعات کاری، طراحی لابی ورودی شرکت متناسب و در خور سازمان، ایجاد احساس آرامش در فضای کاری و یا سایر موارد حائز اهمیت هستند، تنها ایده های ذهنی مدیر یا سایر کارمندان کفایت نمی کند. مسلما طراحی دکوراسیون اداری یک سازمان کوچک و یا شرکتی بزرگ با تعداد نیروهای زیاد، نیازمند رعایت اصول و قوانینی است که در نتیجه کار تاثیر بسزایی خواهند داشت. نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ جذاب و صفحه نمایش کار باعث می شود که در ذهن مشتری با ارزش و گران بودن اجناس ایجاد شود و چون این قسمت از فروشگاه محل عبور افراد است باید به گونه ای طراحی شود که مشتری جذب آن شود .

مشتریان معمولا به محصولاتی که در قسمت ورودی به نمایش گذاشته اید توجه زیادی ندارند و در واقع یک محدوده عبوری برای رسیدن به فضای اصلی فروشگاه ها به حساب می آید. پس با توجه به رقابت سنگینی که در عرصه محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد، باید به اصول و عوامل زیادی توجه کرد. برای این که بتوانید فروش محصولات گران قیمت خود را افزایش دهید، کافی است چند ریخت آویز مناسب با اندازه مناسب خریداری کرده و محصولات لوکس را بر روی آن در معرض نمایش مشتریان قرار دهید. شاید تا به حال برای خود شما پیش آمده باشد که برای خرید به یک مجتمع تجاری رفته اید و محوطه میانی ان به حدی زیبا بوده است که برای دیدن تمامی قسمت های آن، کلیه بخشی های پاساژ را نیز قدم زده اید.

انواع دکوراسیون داخلی مغازه

اگر کالای شما به صورت پستی به ایران ارسال می شود و کالا حجیم نبوده و ارزش بالایی ندارد و تجاری محسوب نمی شود، مشمول اخذ عوارض گمرکی نیست. قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی نیز از اهمیت بالایی در انتخاب محصول توسط مشتری و چیدمان دارد، شما میتوانید برای انتخاب بهترین قفسه میتوانید از مقاله قفسه های فروشگاهی استفاده کنید. ویترین لوازم آرایشی، بیانگر سبک کلی و کیفیت محصولات مغازهی شما است و در دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. پله ها نیز بخش مهمی از امنیت مجتمع را تشکیل می دهند. مهمترین فاکتور مورد نیاز برای مجتمع های تجاری، پارکینگ است.

طراحی داخلی مغازه لوازم آرایشی حقوق گمرکی وجوهی است که میزان آن به موجب جدول تعرفه گمرکی ضمیمه این قانون تعیین و دریافت میشود. این یک قانون بسیار ساده است. به همین علت است که در مورد طراحی دکور مغازه و ویترین آن تاکید بر این است که از زمینه هایی با رنگ سفید یا نزدیک به آن استفاده شود. توجه داشته باشید که مدل ویترین مغازه باید همانند یک تیزر یا پیش نمایش کوتاه از یک فیلم یا سریال تلویزیونی باشد، ویترین باید به این سوال مشتری ها جواب مشخصی بدهد: “آیا واقعا ارزش دارد سری به آن مغازه بزنم یا نه؟ انتخاب دکور و چیدمان پوشاک در مکان هایی که برای قرار دادن انواع پوشاک در نظر گرفته شده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار