طراحی داخلی مطب

یکی از اصول طراحی مطب جدا سازی فضای انتظار از فضای درمانی است که به وسیله یک درب یا راه رویی کوتاه می توان این کار را انجام معماری داخلی مطب دندانپزشکی داد. ویترین می تواند در دو نوع بیرونی و داخلی پیاده سازی شود با این تفاوت که کارفرما باید تمرکز خود را بیشتر بر ویترین بیرونیمغازه پوشاک قرار دهد و زیباترین و جدیدترین مدل ها را به گونه ای جذاب در آن چیدمان نماید؛ زیرا ویترین اولین موردی است که در وهله ی اول مشتریان به آن ها توجه خواهند داشت. خوب است این نکته را بگوییم که ما در ایرانادکور ، تنها به بهبود وضع ظاهری فضاها توجه نداریم بلکه یکی از اهداف اصلی ما در این تیم ، بهینه سازی و سازگارکردن محیط با کاربری های مورد نظر آن می باشد . به این صورت که با دیدن این رنگ بهصورت غالب در طراحی مطب دندانپزشکی ناخودآگاه در ذهن بیمار، سفیدی دندانها تداعی میشود و همین نکته باعث میشود حس اعتماد بیشتری به پزشک معالج خود داشته باشد.

دکوراسیون داخلی مطب متخصص زنان

برای ایجاد تنوع میتوانید از رنگهایی مانند سفید و یا خاکستری روشن به عنوان رنگهای خنثی در کنار این رنگها استفاده کنید. در کنار این روش ها، توجه به کارایی و عملکردگرایی در طراحی داخلی کلنیک دندانپزشکی بسیار حایز اهمیت است. در زمینه نورپردازی مطب زیبایی بهتر است که از پنجره های بزرگ و نور طبیعی استفاده کنید اما در صورت نبود این امکان میتوانید با استفاده از مقاله ی انواع نورپردازی در مطب، یکی از روش ها را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید. از روش «کابین خلبان» جهت دسترسی راحت به تجهیزات استفاده کرد- معنی کابین خلبان این است که داروهای پرکاربرد را بایستی دردسترس یا پشت پیشخوان در قفسه هایی قرار داد.

طراحی داخلی مطب زنان و زایمان

از آنجا که رعایت نظم و بهداشت پایه و اساس دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی است ، برای کف کلینیک سعی کنید از متریالی استفاده کنید که قابل ضدعفونی و شستشو باشد . مبل و صندلی های چنین کلینیک هایی باید قابل جابه جایی باشد. با وجود این که تمامی مطب ها و کلینیک های درمانی دارای اصول و استانداردهای مشترکی هستند، با توجه به تخصص شاخه پزشکی، دارای تفاوت هایی نیز هستند. این مطلب به طور کامل تمامی نکات و اصول مرتبط با طراحی مطب های پزشکی را شرح می دهد. چرا که باید ضمن در نظر گرفتن کلیه ی اصول تخصصی و بهداشتی، فضا به گونه ای طراحی شود که از نظر زیبایی شناسی بسیار چشمگیر بوده و برای کلیه ی مراجعین کاملا دلپذیر بوده و احساس آرامش به آن ها دهد. و به دنبال آن خلاقیت و ابتکار را به کار گرفت. در طی این بررسی­ها بعضی از رنگها بسیار فعال و بعضی دیگر معمولی و بعضی دیگر آرامش بخش توصیف شدند .همه نتایج مرور شده نشان می­دهند که نمی­توان رنگ را به عنوان یک عنصر خنثی از محیط در نظر گرفت.

طراحی داخلی مطب زیبایی

رنگ سفید میتواند حسی از تمیزی و سفیدی دندانها را به یاد بیمار بیاورد. طراحی بایستی به گونه ای خلاقانه انجام شود که مخاطب احساس یک فضای تکراری در محیط مطب که یاد آور فضای بیمارستان است را نداشته باشد مراجعه کننده پس از مراجعه به مطب باید با فضایی متفاوت روبرو شود تا پس از دیدن اتمسفر داخلی مطب، احساس حضور در بیمارستان را از ذهن خود خارج کند و نظرش به طراحی معمارانه مطب و تزییناتی که برای طراحی داخلی مطب در نظر گرفته شده جلب شود و با این فضای هنری ارتباط برقرار کند و احساس راحتی کند، در این حالت ضمن همکاری کامل جهت درمان از حس بد بیماری در نظر فرد نیز کاسته خواهد شد ضمن اینکه کمک میکند زمان انتظار کمتر به نظر برسد چرا که شخص در هنگام حضور در فضایی که چیزی برای ارائه ندارد مدام به ساعت خود مینگرد تا زمان بگذرد حال آنکه هر چه در طراحی داخلی دکوراسیون مطب پزشکی خود بکوشید توجه فرد مراجعه کننده را به آن جلب نموده اید و زمان انتظار برای شخص کمتر احساس می گردد.

رنگهایی مانند سبز و آبی روشن، بنفش یاسی موجب القائ حس آرامش در بیماران و همراهان آنها خواهد شد. تأثیرات رنگ و روانشناسی رنگها یکی از مهمترین بحثهای زندگی ماست و نمیتوان از اهمیت آن غافل شد. همچنین مراجعه کنندگانی که قرار است در اتاق انتظار بمانند، دوست دارند آن محیط علاوه بر آرامش، زیبایی چشمگیری هم داشته باشد. در طراحی مطب پزشک لازم است یک سری از نکات رعایت شود تا هم موجبات راحتی مراجعان فراهم شود و هم کادر پزشکی بتوانند به خوبی وظایف خود را انجام دهند. طراحی اتاق دکتر باید به گونه ای باشد که بیمار در زمان مراجعه احساس امنیت داشته باشد و هیچ گونه دید مستقیم به این فضا نباشد به غیر از دید باید به صدا هم فکر کرد که متاسفانه این موضوع در بسیاری از مطب ها رعایت نمی شود و بیمار در زمان مراجعه احساس می کند که دیگران صدای او را می شنوند.

دکوراسیون داخلی مطب دکتر

بطور کلی در طراحی داخلی مطب با توجه به اینکه مراجعین در سنین مختلف اغلب دچار استرس و درد هستند، استفاده از رنگ های ملایم می­تواند به آرامش درونی آنها کمک بسزایی کند، در مورد طراحی دکوراسیون اتاق درمان و پذیرش تفاوت نوع رنگ گرم و سرد لازم نیست بلکه می­توان در طراحی اتاق انتظار از یک رنگ با درجه تیرگی و روشنایی مختلف استفاده کرد. گیاهان تأثیر بسزایی در ایجاد حس آرامش فضای کلینیک دارند. محیط داخلی کلینیک دندانپزشکی تشکیل شده از رنگ هایی باید باشد که فضایی آرامش بخش را برای بیمار ایجاد کند.همانطور که می دانید محیط کلینیک ها باید کاملا بهداشتی و استریل شده باشد تا بیمار از لحاظ بهداشتی احساس خوبی داشته باشد. در ادامه ی این مقاله، اصول طراحی داخلی مطب روانشناسی را برای شما به تفصیل ارائه می دهیم که در نهایت امر گروه معماری بام بهترین گروه است که می تواند همه ی این فاکتورها را لحاظ گرداند.

به ویژه در این روزها که رقابت بین مطبها و کلینیکهای دندانپزشکی شدید است، بدون شک بیماران مکانی را برای درمان خود برمیگزینند که در آن تجربه متفاوتی از درمان کسب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده کارهای اجرایی این شرکت با مراجعه به بخش های مختلف سایت می توانید علاوه بر کسب اطلاعات مفید در خصوص انواع طراحی های معماری، تصمیم خود را در بازسازی و یا طراحی داخلی مطب دندانپزشکی خود بگیرید. طراحی دکوراسیون مطب چشم پزشکی و بینایی سنجی کار نسبتا دشواری است بنابراین بهتر است شما قبل از طراحی داخلی مطب ابتدا اطلاعات را در این زمینه کسب کنید سپس اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی بینایی سنجی و مطب چشم پزشکی نمایید. اگر رضایت مشتری برای شما اهمیت دارد پس برای سفارش طراحی و بازسازی آنلاین جهت داشتن یک کلینیک زیبا اقدام نمایید. به صورت کلی این فضا دارای صندلی هایی می باشد که هر چقدر این صندلی ها بیشتر و راحت تر باشند ، رضایت افراد بیشتر جلب خواهد شد .

دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

این کلینیک مجهز به جدیدترین و به روز ترین تجهیزات مراقبت های پوستی می باشد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. این آیتمها به صورت کامل در بخش بعدی آورده شده است. اگر به خاطر داشته باشید در بخش های گذشته اصول طراحی مطب ها را برای شما به اشتراک گذاشتیم. مبلمان خود را با نظم و اصول بچینید و در انتخاب آنها دقت کافی داشته باشید. بعضی از فضاها نیازمند دقت بیشتری هستند. اگر مبلمان خود را بانظم و اصول بچینید و در انتخاب آنها دقت کافی داشته باشید این کار میتواند موجب ایجاد حس اعتماد و درنتیجه اعتبار بیشتر برای مطب دندانپزشکی شود. اما در صورتی که نور طبیعی برای فضا کافی نبود می توانید از نور مصنوعی برای تأمین نور مورد نیاز استفاده کنید. به همین دلیل از رنگ بنفش در مراکز مشاوره ترک اعتیاد به طور چشمگیری استفاده می کنند که در چنین حالتی استفاده از کاغذ دیواری بنفش و یا کاغذ دیواری گلدار بنفش می تواند برای شما بسیار مناسب و کار آمد باشد.

طراحی داخلی مطب روانپزشکی

به عنوان مثال کفپوش و دیوارپوشها، مبلمان، اجرای تزئینات و نور پردازی از جمله مواردی هستند که معمولاً در نظر گرفته میشود. ولی ممکن است در مواردی مطب شما در زیرزمین یک ساختمان باشد و اتاقی که قرار است یونیت در آن نصب شود، پنجره ای نداشته باشد؛ در این صورت هم میتوانید جهت طراحی بهتر مطب دندانپزشکی خود از یک تابلو با مناظر زیبا و نور فراوان استفاده کنید. کاربرد این نور، همینطور که از اسمش هم پیدا است تامین روشنایی مورد نیاز برای انجام کاری به خصوص است. در حقیقت به دلیل اینکه رفت و آمد بیماران در این فضا زیاد است و ممکن است روی هر یونیت عمل دندان پزشکی خاصی انجام شود، لازم است این فضا به نحو مناسبی از یکدیگر جدا شوند. همانطور که گفتیم ، طراحی دکوراسیون تا حد زیادی به صنف آن مرتبط می شود، برای مثال قطعا دکور مناسب برای یک فروشگاه پوشاک و لباسنسبت به فروشگاه لوازم آرایش و بهداشتی متفاوت خواهد بود؛ هر چند که برخی از موارد کلی بین تمامی پروژه ها مشترک هستند.

در حقیقت دیگر جنبه فیزیکی مکان مد نظر نیست، بلکه باید فرد مراجعه کننده به لحاظ روحی هم حس آرامش داشته باشد. اگر شما هم علاقمندید تا از نکات مهم دیزاین این فضا بیشتر بدانید، با میلانیست همراه شوید. و حالا زمان آن رسیده است که آستینها را بالا زده و دست به کار شوید. دکوراسیون لابی و بهطورکلی نحوه چیدمان مبلمان در هر فضایی میتواند به آن بخش اعتبار ببخشد. طراحی و دکوراسیون داخلی مطب تنها به خرید وسایل شیک محدود نمی شود بلکه ترکیب رنگی وسایل و دیوار ها، نوع چیدمان وسایل و نور پردازی نیز از فاکتور های اصلی دکوراسیون مطب پزشکی محسوب می شود. در طراحی داخلی مطب پزشکی چیدمان وسایل درون فضا و انتخاب رنگ دیوار ها و وسایل و طراحی نورپردازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و علاوه بر این شما باید بتوانید در دکوراسیون مطب پزشکی تصویری از یک پزشک معتبر و حرفه ای را در ذهن بیمارها ایجاد نمایید.

دکوراسیون داخلی مطب زنان

رنگ صورتی برای کلینیک هایی که اکثر مراجعین آنها خانم ها هستند، حسی از اطمینان و طراوت را ایجاد می کند. نور طبیعی نیز هماند رنگ انتخابی مبلمان تاثیر بسزایی در ایجاد حس ارامش در مراجعه کنندگان دارد و شدت نور در محیط تاثیر مستقیم در ثبات خلق و خوی فرد بیمار دارد. از دیگر مواردی که در جهت رفاه حال مراجعین باید در مطب پزشکان طراحی شود ، سرویس های بهداشتی سنتی و فرنگی ، آبخوری ها و حضور مبلمانی مناسب و راحت میتواند برای راحتی و آسایش بیماران نقش بسزایی داشته باشد .

طراحی داخلی مطب رادیولوژی

دلیل اینکه زیبا و تمیز بودن کلینیک شما جلب رضایت مشتری را به همراه دارد، این است که این فضا حس اعتماد به آنها میدهد. این امر بسیار مهم و ضروری می باشد، زیرا اگر به خوبی انتخاب نشود ممکن است که برخی از مشکلات و ضایعات پوستی به درستی به به چشم دیده نشوند و بدین ترتیب در روند درمان، افراد با مشکل روبرو می شوند. رنگ سفید علاوه بر ایجاد حس تمیزی و بهداشت، بهطور ویژه، در طراحی مطب دندانپزشکی دارای ویژگیای خاص و مهم است. در دیزاین داخلی مطب نکات ساده اما مهم و کاربردی را میبایست در نظر داشته باشید.

اگر اتاق شما در طبقهای از ساختمان است که پنجره آن به برگهای درختان باز میشود نیز میتوانید منظره ای سرسبز و آرامش بخش را در برابر چشمان بیمارتان روی یونیت دندانپزشکی بگشایید. به همین منظور، اگر اتاقی که برای مطب دندانپزشکی در نظر گرفته شده است، در طبقهای از آپارتمان قرار گرفته است، که به سمت درختان سرسبز و زیبا گشوده می شود، نیاز است که پنجره را برای آرامش بیشتر بیمار خود باز کنید. دیوار راهرو منتهی به دفاتر با سطح فلزی پوشانده شده است که نور نور خطی را پخش می کند و بر حرکت تاکید می کند. رنگهای روشن دیگری همچون آبی آسمانی، سبز، صورتی ملایم، خاکستری با طیف روشن، همگی برای طراحی مطب دندانپزشکی مناسب به نظر میرسند. از نظر روانی در نخستین مراجعه ی یک فرد بیمار به مطب روانشناس فاکتورهای گوناگونی از محیط پیرامون بر روی حس اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد و در واقع باید به صورتی باشد که موجب به وجود آمدن رغبت در شخص بیمار برای برگشت و ادامه درمان گردد.

مطب یا درمانگاه مکانی است که شما به عنوان یک دندانپزشک بخش مهمی از روز خود را در آن میگذرانید. در ادامه سخن را کوتاه و دعوت می کنیم نمونه های ارائه شده در این بخش را مشاهده نمایید. همچنین طراحی های مدرن برای یک مطب ترجیحا بسیار بهتر از طراحی های شلوغ و فانتزی می باشد که بایستی به ان توجه ویژه نمود. در ادامه تصاویر کامل مطب دندانپزشکی که به سبک مدرن طراحی شده است را می توانید مشاهده نمایید. سقف ها همیشه از مهم ترین المان های معماری داخلی، مخصوصا برای فضاهای طراحی داخلی مطب مدرن درمانی بوده اند. یکی از مهم ترین مزیت هایی که طراحی فضاها با پلان باز دارد، این می باشد که از این جهت نور می تواند در تمامی فضاها باشد و نورپردازی بهتری را به همراه خواهد داشت. طراحی دکوراسیون مراکز درمانی را می توان از مهم ترین بخش ها در مبحث طراحی داخلی ساختمان در نظر گرفت.

بعضی از فضاها نیازمند دقت بیشتری هستند.

به عنوان مثال در پشت پیشخوان، در زیر دست کارمندان داروخانه می توان قفسه ها را به شکل زیبایی مرتب گذاشت. اما فضای دارید که تفکیک آن باید بیشتر باشد می توانید از پارتیشن های جنس سنگ استفاده کنید میتوانید در پشت پارتیشن از چند کابینت که برای وسایل مورد نیاز است استفاده کنید. سالن های انتظار دیگر مانند سابق محدود به مبلمان، میز و برخی از وسایل سرگرم کننده برای کودکان نمی باشد. قرارگیری وسایل سرمایشی و گرمایشی در جای درست نیز باید در طراحی داخلی مورد توجه قرار بگیرد. همچنین برای آرامش بیشتر می توان از تصاویر منظره و آسمان و یا گرین وال ها استفاده کرد و یا یونیت ها را رو به پنجره قرار داد. به صورتی که بتوان تمامی ابزار و لوازم مطب را به صورت بهینه در آن جای داد و فضای متنوع و خوبی طراحی کرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار