انواع گیتار، معرفی کامل 3 مدل اصلی آکوستیک،الکتریک و باس نواکده | takdoo-تکدو

امروزه بسیاری از برندهای خوب گیتارهای با کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب تولید میکنند که شما می توانید تهیه کنید. یکی از محبوب ترین سازنده سازهای کلاسیک برند یاما می باشد که مدل های گوناگونی برای هنرجویان تازه کار تولید کرده است. گیتار آکوستیک خود شامل چند مدل متفاوت می‌گردد و در آن صدا به شکل مکانیکی از طریق سیم‌ها و بدنه تو خالی ساز تولید می‌شود. گیتار‌های کلاسیک و فلامنکو خود دو نوع از گیتار‌های آکوستیک هستند. گیتار کلاسیک دارای 6 عدد سیم برای نواختن است، سه عدد سیم فلزی و سه عدد سیم نایلونی.

آموزش آکوردهای گیتار-معرفی بیش از 10 آکورد

با این کار دفعه بعد که برای خرید گیتار به فروشگاه می روید میدانید که از چه چیزهایی در گیتار بدتان می آید و از آنها اجتناب خواهید کرد. سازکالا مفتخر است جهت افزایش رضایت مندی مشتریان و نوازندگان گرامی امکان خرید ساز قسطی با بهترین قیمت را برای شما فراهم کرده است. برای این منظور می توانید به بخش فروش اقساطی مراجعه کرده و با فراهم کردن مدارک لازم ساز مورد نظر خود را هر چه سریعتر تهیه نمایید. باید به این نکته توجه داشته باشید گیتار الکتریک برای تقویت سیگنال خو به امپلی فایر احتیاج دارد.امپلی فایرها انواع گوناگونی دارند. گونه‌های مختلف گیتار ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آن‌ها با هم فرق داشته باشند. مدرس ،نوازنده گیتار، آهنگساز وسرپرست گروه موسیقی بدرام و عضو درجه یک کانون نوازندگان خانه موسیقی است.

گیتار یاماها سی 40 yamaha

انواع گیتار، معرفی کامل 3 مدل اصلی آکوستیک،الکتریک و باس نواکده | takdoo-تکدو

گیتار یکی از محبوب ترین و رایج ترین سازها در تمام دنیاست که در سبک های متنوعی از موسیقی از آن استفاده می شود. همچنین این ساز در طول ادوار تاریخ تغییرات بسیاری داشته و نوآوری هایی روی آن صورت گرفته است. در دهه ی ۱۹۲۰ میلادی با استفاده از ادغام نیروی الکتریسیته تغییرات گسترده ای در ساختار گیتار ایجاد کردند که در نهایت منجر به ساخت و تولید نمونه های امروزی شد. در این بخش می خواهیم شما را در رابطه با خرید این ساز راهنمایی کنیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. در واقع پیک‌آپ همانند یک میکروفن عمل کرده و سیگنال‌ها را از طریق یک سیم به آمپلیفایر (تقویت کننده) می‌فرستد و سپس صدای تقویت شده توسط یک یا چند بلندگو پخش می‌شود.

اختلاف نظراتی دربارۀ اولین اختراع کنندۀ این ساز وجود دارد اما به هرحال اولین سری آن به قدری محبوب شد که کمتر سازنده‌ای حدس می‌زد و همین امر باعث تولید انبوه گیتارهای محبوب فندر اسکوئایر شد. یکی از دلایل اصلی محبوبیت گیتارهای توپُر فراهم کردن این امکان برای نوازندگان است که ساز را بر اساس خواسته و سلیقه خود کاستومایز (سرهم ‌بندی) کنند. تقریبا تمامی اجزای این ساز، از تیونرها تا پیکاپ‌ها را می‌توان به روزرسانی کرد. گیتارهای الکتریک مجهز به حداقل یک پیکاپ (اکثرا الکترومغناطیسی) هستند و در طرح‌ها و شکل‌های زیادی ساخته می‌شوند. برخلاف گیتارهای آکوستیک در این مدل شکل و بدنۀ گیتارها کمترین میزان تاثیرگذاری در خروجی کل و تن صدا را دارند که این موضوع دست سازندگان را برای پیاده‌سازی ایده‌های خلاقانه و ساخت گیتارهایی نمادین باز گذاشته است.

گیتار الکتریکIbanez GRGR131EX BKF

گیتار‌های الکتریک عموما همان 6 عدد سیم را دارند اما مدل‌های غیر معمولی از این ساز نیز وجود دارد که دارای 7، 8 تا 12 عدد سیم نیز می‌باشند. آموزش گیتار، یکی از محبوب‌ترین سازهای موسیقی، امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است. برای آموزش گیتار زدن از ابتدا باید اطلاعات لازم از منابع درست… شناخته‌ شده‌ترین مدل این ساز متعلق به برند Gibson و مدل ES-335 است. در حالی که بسیاری از طراحان، گیتارهایی دیگر شبیه به این ساز از لحاظ ظاهری تولید کرده‌اند.

  • گونه‌های مختلف گیتار ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آن‌ها با هم فرق داشته باشند.
  • اگر این برای اولین بار است که گیتار می خرید این نکته مهم را به یاد داشته باشید که قبل از خرید حتما در مورد ظاهر و خصوصیات گیتار مورد علاقه خود تحقیق کنید و در فروشگاه از فروشندگان راهنمایی بخواهید.
  • ایده پیدایش گیتارهای الکتریکی از آنجا آغاز شد که در همنوازی‌ها‌ صدای گیتار آکوستیک در بین صدای سازهای دیگر مانند بیس و درام گم بود و به وضوح شنیده نمی‌شد.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار