ارسال پیامک بر اساس پترن با تخفیف ویژه + ویدیوی آموزشی

احتمالاً همۀ ما بعد از ورود یا ثبت‌نام در سایت‌های بزرگی مثل ورزش3، آنتن، دیجی کالا و یا سایت‌های مختلف دیگر، پیامکی را شبیه نمونۀ اس‌ام‌اس بالا دریافت کرده‌ایم.

در حالت عادی امکان ارسال اس‌ام‌اس به ،، که پیامک تبلیغاتی خودشان را بسته‌اند و به اصطلاح جزء لیست سیاه هستند وجود ندارد.

ارسال پیامک بر اساس پترن مهم‌ترین امکان پنل‌های اس‌ام‌اسی است. میپرسید چرا؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

به همین دلیل هر زمان که شما بخواهید پیامکی را با این خطوط به دست مشتری برس،د، با تاخیر چند دقیقه‌ای مواجه می‌شوید.

بعد از اینکه وارد پنل خودتان شدید، از بخش ابزار ویژه به سراغ وبسرویس خدماتی بروید. بر روی گزینۀ وبسرویس خدماتی کلیک کنید.

چه دلیلی مهم‌تر از مشتری‌مداری؟
واضح است که پبامک‌هایی مانند ثبت سفارش، کدتائید، تغییر وضعیت سفارش محصول، پیگیری مرسوله پستی و… جزء پیامک‌های تبلیغاتی به حساب نمی‌آیند، بنابراین نه تنها برای هیچ بنی‌بشری آزاردهنده نیستند؛ بلکه به‌خاطر حفظ رضایت مشتری و همینطور وجهه ،ب‌وکار شما، کاملاً واجب و ضروری هم به نظر می‌رسند. (البته بماند که فرستادن پیامک تبلیغاتی هم راه و رسم خودش را دارد.)مزایای ارسال پیامک از پترن

سلام سارا عزیز؛
کد تایید عضویت شما در باشگاه مشتریان طلایی پاپیون 6350 است.
به جمع پاپیونی‌ها خوش آمدید!

وقتی که گزینه تأیید را بزنید، متن پیامکی یا همان پترن شما در صفحه وبسرویس خدماتی اضافه می‌شود.

پس صحیح و سالم رسیدن این دسته از اس‌ام‌اس‌ها اولویت مشتری‌ و همینطور اولویت سامانه‌های پیامکی است؛ بنابراین معمولاً سامانه‌ها تمام توان خودشان را به کار می‌برند تا خدایی نکرده اختلالی در این کار پیش نیاید و همه‌چیز طبق میل مشتری‌هایشان پیش برود.

خط خدماتی بدون نیاز به سفته

ارسال پیامک از طریق پترن و الگو

قو،ن وبسرویس خدماتی و ارسال از پترن

یک سری از افزونه‌ها هستند مثل افزونه پیامک ووکامرس یا افزونه دیجیتس که شما می‌تو،د با نصب آن‌ها روی وردپرس بر اساس پترن برای مشتری‌های خودتان پیامک ارسال کنید.

اجازه بدهید که با یک مثال از ،ب‌وکار خودم موضوع را کمی باز کنم که بیشتر متوجه نحوه نوشتن متن پیامک شوید.

مزایای ارسال پیامک از پترن

1400/06/01 = تاریخ

اگر که سایت دارید، می‌تو،د همین حالا ثبت‌نام کنید و بعد از انتخاب پنل‌پیامکی موردنظرتان، بر اساس پترن برای همۀ مشتری‌هایتان پیامک بفرستید. برای شروع کار ع، زیر را ببینید.

درج الگو و راه اندازی ارسال پیامک از الگو

سپس متن مورد نظرتان را به‌همراه متغیرهای آن در ،متی که علامت زدم تایپ کنید و روی گزینه تایید کلیک کنید. (توجه داشته باشید که درج آدرس سایت در انتهای متن ا،امی است.)

الگوی کلی پیامک اولی به شکل زیر است:

برای اینکه بتو،د پیامک‌های خودتان را بر اساس الگوی خاصی و کاملاً به‌صورت خودکار ارسال کنید؛ اول باید یک سایت یا اپلیکیشن برای ،ب‌وکار خودتان دست‌وپا کنید.

برای ارسال پیامک بر اساس پترن در هر کدام از زبان‌های تخصصی وب، می‌تو،د با استفاده از نمونه کدهای قرار داده شده در صفحه آموزش وبسرویس ملی‌پیامک استفاده کنید. همچنین نمونه کدهایی در گیت هاب ملی پیامک برای ارسال از پترن وجود دارد.

حرف آ،

سلام {0} عزیز؛
کد تایید عضویت شما در باشگاه مشتریان طلایی پاپیون {1} است.
به جمع پاپیونی‌ها خوش آمدید!

در پنجره (pop-up) باز شده، قو،ن و مقررات وبسرویس خدماتی و ارسال پیامک از طریق پترن را مطالعه کنید. علامت‌دار نمودن گزینه “تمامی شرایط فوق را به دقت مطالعه ام و بدین وسیله موافقت خود را با این شرایط اعلام میدارم” به م،ای پذیرش قو،ن بوده و سپس دکمه مرحله بعد را انتخاب کنید.

نمونه پترن و الگو برای ثبت سفارش

حالا همانطوری که قبلاً هم برایتان توضیح دادم، برای هر متغیر یک معادل در نظر می‌گیریم. (حتماً به ترتیب و شماره‌گذاری این متغیرها توجه داشته باشید.) پس متن شما به شکل زیر در می‌آید:

ما در بازاری کار می‌کنیم که تعداد فروشنده‌ها از تعداد مشتری‌ها بیشتر شده است! پس امکانش هست که هر لحظه مشتری شما با دیدن خدمات بهتر رقیب، رو برگرداند و محصول ، دیگری را ب،د.

 

یک پنجره‌ای (pop-up) برایتان باز می‌شود که باید یک ،وان دلخواه و اختیاری انتخاب کنید. (مثلاً اگر پیامک مربوط به فعال‌سازی ثبت‌نام است می‌تو،د ،وان را “ثبت‌نام” در نظر بگیرید.)

مشتری گرامی
سفارش شما با شماره پیگیری 439807 ارسال شد. باتشکر

گردنبند کفشدوزک با نگین= نوع محصول

لیست تمام افزونه‌های ملی‌پیامک را که شما می‌تو،د با کمک آن‌ها پیامک‌هایتان را بر اساس الگو تنظیم کنید، در ادامه آورده‌ام.

افزونه‌های سازگار با ارسال پیامک از طریق الگو

ارسال پیامک از طریق الگو در برنامه نویسی

این پیامک‌ها بر اساس پترن ارسال می‌شوند. حالا این ی،ی چی؟ ی،ی اینکه برای هر کدام از این پیامک‌ها الگوی خاصی تعریف شده است. برای مثال مورد اول را در نظر بگیرید.

بعد از اینکه متن ثبت شد، یک کد منحصر‌به‌فرد برای آن متن درنظر گرفته می‌شود. با استفاده از آن می‌تو،د در افزونه‌‌های مختلف روی وردپرس و همینطور به‌طور مستقیم از خود وبسرویس خدماتی ارسال پیامک داشته باشید، اما توجه داشته باشید وضعیت پترن شما در حالت تایید شده باشد. در غیراینصورت وب‌سرویس خدماتی، پیامک را ارسال نخواهد کرد.

اما از آنجایی که ما یک خط خدماتی برای ارسال اس ام اس بر اساس پترن در اختیار شما می‌گذاریم؛ می‌تو،د از سد لیست سیاه عبور کنید و اس ام اس های ضروری (مثل همین پیامک‌های وضعیت سفارش) را به دست همۀ مشتری‌های خودتان برس،د.

سرعت ارسال بالای ارسال پیامک بر اساس الگو

فاطمه محمدی = نام مشتری

نمونه پترن و الگو برای ثبت سفارش

این تاخیر برای این است که متن پیامک توسط ما (اگر پنل شما ملی‌پیامک باشد) بررسی ‌شود تا اگر محتوای تبلیغاتی نداشته باشد به دست مشتری برسد.

معمولاً مشتری‌های پنل‌های پیامکی، اس‌ام‌اس‌هایی را با خط خدماتی ارسال می‌کنند که برایشان مهم‌تر است و می‌خواهند به دست همۀ مخاطب‌هایشان برسد.

حالا اگر شما بیایید برای پیامک‌هایتان پترن تعریف کنید، این الگو یک‌بار تایید می‌شود و تمام. ی،ی نیازی نیست برای هر بار ارسال کارتان برای گرفتن تاییدیه به تاخیر بیفتد.

اما با استقاده از ارسال پیامک از طریق الگو دیگه نیازی به ارسال مدارک خاص و 2 ماه صبر ، نیست. ارسال پیامک از طریق پترن در کمتر از 1 ساعت آماده استفاده است.

پترن، الگو و یا قالب پیامکی در واقع پیامکی از پیش تنظیم شده است که ممکن است در طی روز بارها و بارها از طریق سایت، اپلیکیشن و به طورکلی سیستم شما ارسال شود. البته برای درک بهتر موضوع من دو نمونه‌اش را در پایین برایتان آورده‌ام. اگر دوست داشتید می‌تو،د در سایت خودتان هم از آن‌ها استفاده کنید.

به‌غیراز این دلیل که مهم‌ترینش است؛ دلایل دیگری هم برای استفاده از اس ام اس بر اساس پترن وجود دارد که در زیر لیست کردم.

ارسال پیامک از طریق پترن به لیست سیاه مخابرات

مثلاً با کمک افزونه دیجیتس می‌تو،د برای مشتریان خودتان کد فعال‌سازی برای ثبت‌نام ارسال کنید.

پس خیلی لازم است که برای رضایت مشتری و همینطور راحت‌تر ، مسیر ،یدش، از ابزارهایی مثل پنل پیامکی و وب‌سرویس پیامکی استفاده کنید تا از گردونه رقابت عقب نم،د. (اگر در عمرتان تا حالا کلمۀ وب‌سرویس را نشنیدید، مطلب وب‌سرویس پیامکی چیست را بخو،د.)

با انتخاب گزینه تایید، پترن شما مطابق تصویر زیر درج می‌شود و منتظر بررسی از سوی کارشناسان ملی پیامک خواهد بود. همکارانم پترن‌ها و ال،ای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی می‌کنند و اگر متن شما مشکلی داشته باشد، به شما اعلام خواهند کرد. حالا چطور می‌تو،م متن خود را تبدیل به پترن کنیم؟

ساخت الگوی من، برای ارسال پیامک

خب حالا من می‌خواهم همین متن را در قالب پترن در پنل پیامکی خودم ثبت کنم.
قبل از هر چیزی باید متغیرها را در این متن مشخص کنیم. (متغیرها همان اطلاعات شخصی هستند که برای هر مشتری تغییر می‌کنند.)

بعد از ،ید هر کدام از پنل‌های ملی‌پیامک امکان استفاده از وب‌سرویس خدماتی به شما داده می‌شود. برای استفاده از وب‌سرویس کافیست تا شما نام کاربری و کلمه‌ عبور پنل پیامکی خودتان را وارد کنید. برای ارسال پیامکی هم که در بالا در پنل تعریف کردیم باید کد متن را که در ع، برایتان علامت زدم وارد کنید.‌‎‌

ارسال پیامک بر اساس پترن با کمک افزونه‌‌های پیامکی

در ویدئو آموزشی صفحه آپارات ملی پیامک مفصل در مورد نحوه استفاده از ارسال پیامک از طریق پترن توضیح داده شده است.

شخصی سازی پیامک با ارسال از طریق پترن

در ماژول وبسرویس خدماتی بر روی گزینه “+درج متن جدید” کلیک کنید.

در اینجا متغیرهای ما از قرار زیر هستند:

در حالت کلی برای خدماتی ، خطوط و استفاده از آن نیاز است با توجه به شرایط خدماتی نمودن خطوط بین 200 الی 500 میلیون ریال سفته و کلی مدرک دیگه ارسال کنید. تازه بعد از ارسال این مدارک خدماتی شدن خط شما بین 2 تا 6 ماه زمانبره!

خط خدماتی بدون سفته

با تعریف این متغیر دیگر نیاز نیست که تک‌به‌تک برای هر مشتری بر اساس نامش جداگانه پیامک ارسال کنیم. بر اساس همین پترن سیستم به صورت خودکار برای تمام مشتریان شما پیامک می‌فرستد.

چرا باید از ارسال از الگو یا پترن استفاده کنیم؟

هر کدام از افزونه‌هایی که در بالا معرفی کردم، در آزمایشگاه ملی‌پیامک برای دانلود وجود دارند و شما می‌تو،د راهنمای نصب و ارسال پیامک بر اساس پترن را برای هر کدام از این افزونه‌ها یاد بگیرید و از همین فردا با پترن منحصر‌به‌فرد خودتان برای مشتری پیامک بفرستید. اگر در هرکدام از مراحل ثبت‌نام و استفاده از ارسال پیامک از طریق پترن با مشکل روبرو شدید حتما با شماره 02163404 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمائی‌تان کنند.


منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/sms-with-pattern-mode/

این کار برای فرستادن پیامک‌هایی مثل کد فعال‌سازی خیلی ضروری است. (مشتری وسط مراحل ثبت‌نام است و منتظر است تا کد فعال‌سازی را بگیرد و برود به زندگی‌اش برسد!)

قابلیت اطمینان بیشتر ارسال از پترن

حالا متن پیامک را طبق تصویر زیر وارد می‌کنم. (توجه داشته باشید که آدرس سایت حتماً باید در ،مت انتهایی متن شما باشد.)

مشتری عزیز {0}
سفارش شما با آیتم‌ {1} در تاریخ {2} ثبت شد.
از ،ید شما متشکریم.
zarzar.ir

ارسال پیامک از طریق پترن و الگو

شرایط دریافت سرویس ارسال از طریق پترن در صفحه وب‌سرویس خدماتی قرار داده شده است.

ارسال پیامک بر اساس پترن از طریق وب‌سرویس

كد تاييد تلفن همراه در ورزش ‌سه: 618193
varzesh3.com

مشتری عزیز فاطمه احمدی
سفارش شما با آیتم‌ گردنبند کفشدوزک با نگین آبی در تاریخ 1400/06/01 ثبت شد.
از ،ید شما متشکریم.
zarzar.ir

خطوط خدماتی به دلیل اینکه می‌توانند از لیست سیاه یا همان بلک‌لیست عبور کنند، تحت نظارت شدید هستند تا خدایی نکرده این وسط پیامک تبلیغاتی جا‌به‌جا نشود و مزاحمتی را برای کاربر، که جز بلک لیست هستند ایجاد نکند.

خب مزیت‌های ارسال بر اساس پترن را که متوجه شدیم و واحد تئوری را پاس کردیم؛ وقتش رسیده تا برویم سراغ واحد عملی.

مراحل تنظیمات اولیه و ارسال پیامک بر اساس پترن

همانطوری که ملاحظه می‌کنید برای هر کدام از اطلاعات شخصی مثل نام و کد فعال‌سازی (که برای هر کاربری متفاوت است)؛ یک متغیر تعریف کردیم.

مطمئناً در بین شماره موبایل مشتریان شما، حالتی وجود دارد به نام لیست سیاه مخابرات و پیامک از خطوط عادی (تبلیغاتی) برای آنها ارسال نخواهد شد. برای ارسال پیامک به همه مشتریان تنها راه حل موجود استفاده از ارسال پیامک از طریق پترن (یا الگو) است.

ارسال پیامک از طریق پترن چیست؟

درج پترن و الگو در وبسرویس خدماتی

همانطور که می‌بینید، هردو پیامک‌های بالا یک ویژگی ی،ان دارند، آن هم شخصی بودن آن‌هاست. مثلاً در نمونۀ اول، برای مشتری با نام خودش پیامک ارسال کردیم یا در نمونۀ دوم کد مخصوص به ،یدش را برایش ارسال کردیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با