ارسال سریع پیامک کد فعالسازی (کد OTP) + 10% تخفیف

ممکن است است سایت و یا نرم افزار شما ارسال پیامک را از طریق url انجام دهد. بصورت معمول ارسال پیامک کد فعالسازی در این روش بر اساس متد GET بوده که در ادامه الگوی ارسال پیامک از طریق url قرار می‌گیرد:

url ارسال پیامک کد فعالسازی به‌صورت زیر تکمیل می‌گردد.

در صورتی‌که بیش از یک متغیر در متن وجود داشته باشد، متغیرها را با کاراکتر ; (نقطه ویرگول) از هم جدا کنید.

p،word : رمز عبور مربوط به پنل کاربری در سامانه ملی پیامک

در این روش باید یک بار الگوی مورد نظرتان را در پنل کاربری ملی پیامک درج کنید و پس از تایید آن توسط واحد اداری، می‌تو،د پیامک‌های خود را ارسال کنید. برای آشنایی کامل با درج الگو برای ارسال پیامک کد فعالسازی از خطوط خدماتی اشتراکی ملی پیامک بهتر است ویدیو زیر را تماشا کنید.

همانطور که قبل‌تر نیز گفته شد، ارسال کد تأیید پیامکی بسیار مهم بوده و می‌بایست برای تمامی شماره‌هایی که با سایت‌ها و یا نرم افزارهای مختلف در تعامل هستند ارسال گردد و در صورت عدم ارسال موفقیت‌آمیز، روند ،ید یا فعالیت‌های دیگر کاربران در سایت و یا نرم افزار مختل خواهد شد.

در اغلب موارد کاربران برای ورود به یک وب‌سایت از یک نام کاربری و رمز عبور استفاده می‌کنند. حالا اگر به جای رمز عبور هر بار پیامک کد تایید را دریافت کنند و رمز عبور یکبار مصرف داشته باشند، از سرقت رفتن اطلاعاتشان جلوگیری می‌کند. احراز هویت پیامکی می‌تواند برای سایت موسسات و شرکت‌ها، بانکداری الکترونیک و سایر سیستم‌هایی که داده‌های حساس دارند، مفید باشد.

کاربرد کد فعالسازی (OTP)مردی در حال محافظت از وب‌سایت با پیامک احراز هویت

به‌،وان مثال یک الگو در پنل کاربری با نام کاربری و رمز عبور test داریم که کد متن (،yId) آن 12345 است. بنابراین الوی باید به شکل زیر نوشته شود:

با استفاده از کدهای تایید اعتبار سنجی یا کد تایید پیامکی، شما به وب‌سایت، نرم‌افزار یا بانک اطمینان می‌دهید شخصی که در حال انجام این فعالیت‌هاست، خود شما هستید.

چرا باید از پیامک های کد تایید استفاده کرد؟

melipayamak.com”

ارسال پیامک کد فعالسازی در زبان‌های برنامه نویسیارسال پیامک کد فعالسازی در زبان‌های برنامه نویسی

متغیر {1} : کد تأیید ورود

در تمامی موارد ارسال کد تایید اعتبار سنجی به لیست سیاه مخابرات (ارسال پیامک بر اساس الگو) نیز انجام می‌گیرد.

ارسال پیامک بر اساس پترن (وب سرویس خدماتی اشتراکی)

بابانوئل در حال درخواست پیامک احراز هویت و پسربچه‌ای در حال وارد ، پیامک کد فعالسازی

پیامک کد فعالسازی (OTP) چیست؟تصویری درباره پیامک کد فعالسازی یا کد OTP

در سامانه ملی پیامک می‌تو،د با استفاده از سرویس ارسال پیامک بر اساس پترن (الگو) به لیست سیاه مخابرات، کد احراز هویت پیامک کنید. این روش سرعت بالایی دارد و با آن می‌تو،د بدون نیاز به خط خدماتی اختصاصی، به تمام مخاطبان اس‌ام‌اس بفرستید.

برای ارسال پیامک رمز یک بار مصرف با استفاده از ارسال پیامک با پترن نیازی به داشتن اینماد نیست. اما اگر بخواهید خط تبلیغاتی را به خط خدماتی تبدیل کنید (بسته به خط و اپراتور مربوطه) شاید داشتن اینماد ا،امی باشد.

اگر سایت شما با سیستم‌های مدیریت محتوا (cms) گوناگونی همچون وردپرس، جوملا، اپن کارت، whmcs و … ساخته شده باشد، برای ارسال پیامک افزونه‌های متنوعی در اختیار شماست. در بخش آزمایشگاه افزونه ملی پیامک می‌تو،د به چندین افزونه ارسال پیامک احراز هویت دسترسی داشته و از آن‌ها بهره‌مند شوید.

گاهی برای ورود یا ثبت‌نام در سایت‌ها و حتی انجام تراکنش‌های مالی، پیامکی برایتان فرستاده می‌شود. این اس‌ام‌اس شامل اعداد و کاراکترهایی است که باید آن‌ها را در جای مشخص شده بنویسید تا وارد سایت شوید یا بتو،د تراکنش خود را انجام دهید.

افزونه ارسال پیامک احراز هویتافزونه ارسال پیامک احراز هویت

ارسال پیامک کد فعالسازی در سایت و نرم افزار برای بخش فروشگاهی سایت و یا نرم‌افزار اهمیت زیادی دارد. با استفاده از این روش کاربر، که به صورت میهمان وارد سایت می‌شوند می‌توانند بدون ا،ام به ثبت‌نام شماره موبایل خود را احراز هویت کنند.تصویری از یک سایت ایمن که از رمز یکبار مصرف استفاده می‌کند.

افزایش امنیت سایت

Melipayamak.com”

اگر در حال توسعه نرم افزار یا وبسایتی هستید و در پروژه خود به پیامک احراز هویت یا پیامک فعالسازی نیاز دارید، می‌تو،د از ،مت مستندات ارسال پیامک در پنل ملی پیامک استفاده کنید. نمونه کدهای موجود در این ،مت برای راحتی کار شما آماده شده‌اند تا بدون نیاز به کدنویسی، از آن‌ها بهره ببرید.

ارسال پیامک کد اعتبار سنجی به 3 روش در وب سرویس ملی پیامک قابل انجام است که به ترتیب آن‌ها را توضیح خواهیم داد. حالا شما بر اساس نیازتان می‌تو،د از میان آن‌ها انتخاب کرده و استفاده کنید.

“کاربر گرامی {0} کد تأیید ورود شما {1} می‌باشد.

username : نام کاربری مربوط به پنل کاربری در سامانه ملی پیامک

با استفاده از ارسال کد تأیید اعتبارسنجی در سایت یا نرم افزار خود می‌تو،د امنیت سیستم را افزایش دهید، کاربران را از طریق شماره موبایل احراز هویت کنید، ثبت‌نام و ورود سایت را به ساده‌ترین شکل ممکن پیاده سازی نموده و کاربران بیشتری را به عضویت در سایت خود تشویق کنید.

متدهای مربوط به ارسال پیامک از سرویس‌های SOAP و REST پشتیب، می‌کنند. بنابراین کاربران بر اساس نیازی که دارند می‌توانند از هر کدام از روش‌های ارائه شده برای ارسال ارسال پیامک کد فعالسازی استفاده کنند.

ارسال پیامک کد فعالسازی از طریق URL

افزونه‌های ارسال پیامک کد فعالسازی عبارتند از:

کلام آ،فردی در حال استفاده از کد otp

رمز یکبار مصرف یا همان کد OTP، پیامی حاوی اعداد، حروف الفبا یا دیگر کاراکترهاست که به صورت خودکار ایجاد می‌شود و کاربر را برای یک تراکنش یا ورود به سایت، احراز هویت می‌کند. پیامک کد فعالسازی در اعتبار‌سنجی شماره تلفن کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد و از جهت دیگر ثبت‌نام و ورود در سایت و نرم افزارهای مختلف را به راحت‌ترین شکل ممکن فراهم می‌کند. این کدها تنها یکبار قابل استفاده بوده و پس از مدت زمان مشخص (معمولا بین 30 ث،ه تا 2 دقیقه) فاقد اعتبار خواهند شد.

تمامی این پلاگین‌ها قابلیت ارسال پیامک از طریق الگو را دارند و بنابراین مشکلی بابت ارسال پیامک کد اعتبار سنجی به لیست سیاه مخابرات وجود نخواهد داشت.

به همین دلیل به مشتریان ملی پیامک پیشنهاد می‌شود برای ارسال پیامک OTP از سرویس ارسال پیامک از طریق الگو (پترن) استفاده کنند.

فردی در حال احراز هویت پیامکی با استفاده از رمز یکبار مصرف otp است.روش‌های ارسال پیامک کد فعالسازی (OTP)

در کنار این ویژگی‌ها با استفاده از سرویس ارسال پیامک از طریق الگو هم پیامک‌های خود را به تمامی شماره‌ها (حتی شماره‌های موجود در لیست سیاه مخابرات) ارسال کنید. اگر هنگام ارسال پیامک کد فعالسازی به مشکلی برخوردید یا سوالی برایتان به وجود آمد، می‌تو،د با ارسال تیکت از کارشناسان پشتیب، ملی پیامک کمک بگیرید.


سوالات متداول

متغیر {0} : نام کاربر

،yId : کد متن مربوط به الگوی درج شده در پنل کاربری در بخش وب سرویس خدماتی

text : این ،مت همان متغیرهای درج شده در الگو یا پترن وب سرویس خدماتی هستند.

حتما برایتان پیش آمده که در سایتی ثبت‌نام کرده باشید و برایتان یک کد، اس ام اس شده باشد. به این اس‌ام‌اس، پیامک کد فعالسازی یا پیامک احراز هویت یا کد OTP پیامکی می‌گویند. این قابلیت مهم اهمیت بالایی در امنیت سایت‌ها و نرم‌افزارها دارد و در حال حاضر بسیاری از سایت‌های مطرح جهان از آن استفاده می‌کنند.

در آدرس بالا پارمترهای ارسال کد تایید اعتبار سنجی OTP به شرح زیر هستند.

نمونه پیامک کد فعالسازی می‌تواند به شکل زیر باشد:

آیا استفاده از کد اعتبارسنجی پیامکی خطراتی هم دارد؟

هنگامی که یک پنل پیامکی و خط ،یداری می‌کنید، خط به صورت پیش‌فرض تبلیغاتی است و نمی‌توان از آن به لیست سیاه (،، که پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند) کد OTP فرستاد. در این حالت یا باید خط تبلیغاتی خود را به خط خدماتی تبدیل کنید که فرآیندی زمان‌بر است و یا از وب‌سرویس خدماتی اشتراکی استفاده کنید.

در این مقاله در مورد ارسال کد فعالسازی از طریق پیامک صحبت کردیم و روش‌های مختلف ارسال آن را در سامانه ملی پیامک شرح دادیم.

عبارت OTP مخفف کلمه One-time p،word یا رمز عبور یکبار مصرف است. اگر تابه‌حال برای مشاهده مسابقات زنده ورزشی وارد سایت آنتن شده باشید، می‌د،د که برای ورود به بخش زنده مسابقات باید با وارد ، شماره موبایل، خود را احراز هویت کنید. این عمل با استفاده از پیامک کد فعالسازی ملی پیامک انجام می‌شود.

افراد اغلب دوست دارند برای ورود یا ثبت‌نام در یک سایت، فرآیند ساده‌ای را طی کنند. بنابراین باید تا جایی که می‌تو،د ورود و عضویت در سایت را برای کاربران و مشتریان ساده کنید. با استفاده از رمز عبور یکبار مصرف، کاربران در کمترین زمان ممکن در سایت عضو می‌شوند و مراحل زیاد ثبت‌نام و سیستم ورود پیچیده، آن‌ها را از عضویت در وب‌سایت دل‌زده نمی‌کند و در نهایت باعث افزایش بازخورد ،ب‌وکار دیجیتال شما می‌شود.

در ،مت قبلی درباره اینکه اصلا چرا باید از رمز عبور یک بار مصرف استفاده کنیم صحبت کردیم و حالا زمان آن رسیده که کاربردهای کد تایید پیامکی را با هم مرور کنیم.

  • احراز هویت کاربران
  • افزایش امنیت سایت
  • تسریع در روند ورود و ثبت‌نام
  • تسهیل بازیابی رمز عبور
  • تشویق کاربران به عضویت در سایت
  • سرعت بالای ارسال پیامک با روش ارسال از طریق پترن

احراز هویت کاربران

با توجه به کلابرداری‌های پیامکی باید هنگام دریافت پیامک احراز هویت نهایت دقت را به ،ج داد تا قرب، فیشینگ پیامکی نشویم.


منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/sms-verification-code/

با توجه به توضیحات ارائه شده در ویدیو بالا، پس از آن‌که در پنل کاربری پیامکی لیست ویژه را درج کردید، باید الگوی پیامکی خود را هم مشخص کنید. برای این کار از ،مت ابزار ویژه -> وبسرویس خدماتی می‌تو،د مطابق با توضیحات ویدیو با کلیک بر روی گزینه “درج متن جدید” ال،ای خود را وارد کنید.

در این مقاله کوتاه قصد داریم با پیامک کد فعالسازی، کاربردهای آن و افزونه‌هایی که می‌توان با آن کد احراز هویت فرستاد آشنا شویم. پس با ما همراه شوید.

برای استفاده از وب سرویس خدماتی می پیامک می‌تو،د از تمام پنل‌ها به جز پنل پایه بهره‌مند شوید. درواقع می‌تو،د پنل اقتصادی یا بالاتر را ،یداری کنید تا به وب سرویس خدماتی دسترسی داشته و بتو،د ارسال پیامک از طریق الگو را اجرا کنید.

ارسال کد احراز هویت جزو مهم‌ترین موارد حفظ امنیت و کنترل رفتار کاربران است. مثلا فرض کنید ،ی با یک کارت بانکی دزدی می‌خواهد از یک فروشگاه آنلاین ،ید کند. اگر آن فروشگاه از پیامک کد فعالسازی استفاده کند، کد تایید به دست آن شخص نمی‌رسد و از ،ید غیرمجاز جلوگیری می‌شود.

تسهیل در روند ورود و ثبت‌نام

آیا برای ارسال کد otp نیاز است سایت اینماد داشته باشد؟

در صورتیکه زبان برنامه‌نویسی موردنظر شما php ، #C و یا java کنسول ملی پیامک امکان ارسال کد تائید خودکار را به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین تمامی نمونه کدهای مربوط به زبان‌های برنامه نویسی و فریمورک‌های متفاوت، در گیت هاب ملی پیامک نیز قرار داده شده‌اند.

برای ارسال پیامک احراز هویت باید از چه پنل پیامکی استفاده کنم؟