آموزش نصب دزدگیر اماکن

توجه داشته باشید که هنگام خرید دوربین های مداربسته ، تمامی لوازم مورد نیاز برای نصب توسط فروشنده به شما داده می شود و لازم نیست نگران خرید سوئیچر شبکه ، NVR و یا کابل های شبکه باشید. این بدان معناست که باید همیشه آمادگی مواجهه با حادثه ای که در این فضای بزرگ اتفاق می افتد را داشته باشید. مکان هایی مانند انبارها، محل دستگاه ها، جاهایی که احتمال حادثه وجود دارد و خطوط تولید باید حتما دارای دوربین باشند( دوربین های با کیفیت خوب) تا بتوان بر آنها نظارت دقیق داشت. اغلب منازل و آپارتمان هایی که دارای حیاط و فضای خارجی هستند، در معرض سرقت قرار می گیرند. در هنگام خرید دوربین مداربسته باید لوازم جانبی مورد نیاز آن مانند: کابل کواکسیال ، کابل شبکه ، فیش BNC ، سوئیچر ، DVR ، داکت و…

شرکت نصب دوربین مداربسته در تهران

برای این کار جابجا کردن محل DVR می تواند بسیار موثر باشد. دوربین مداربسته در کنار مزایایی که داره معایبی هم داره که اگرچه این معایب نمی تونن باعث بشن تا ما از نصب دوربین مدار بسته اجتناب کنیم اما خب به هر حال ضرورت داره تا این معایب رو به یه شکلی پوشش بدیم . همچنین 70 درصد از سارقین از طریق درب ورودی به خانهها دسترسی پیدا میکنند، در حالی که 30 درصد باقیمانده از پنجرهها بهعنوان ورودی استفاده میکنند؛ بنابراین، تنظیم دوربینها به سمت ورودیهای اصلی و مکانهای استراتژیک خانه یا محل کار، کارایی دوربینهای مداربسته را ارتقا میدهد. اما توصیه میکنیم حداقل یک بار در ماه دوربینهای مداربسته خود را تمیز کنید، تا مطمئن شوید که بهدرستی کار میکنند و از اموال خود محافظت میکنند.

بعضی مواقع ممکن است در یک مکان غیر اداری مثل فروشگاه مواد غذایی صدای آژیر ناگهان در حضور صاحب آن بلند شود در این مواقع میتوان کد مخصوص را از خود دزدگیر در نبود ریموت شماره گیری کرد تا بتوان صدا را قطع نمود. دوربین های آنالوگ قدیمی یا تیوی لاینی با استانداردهای تلویزیونی قدیمی مثل PAL و NTSD کار می کردند. از کارشناسان این رشته برای تصمیم گیری در رابطه با مسائل مهم مثل مشخص کردن تعداد دوربین مداربسته برای محیط ، مکان صحیح و بهینه جهت نصب دوربین های مداربسته ، برند دوربین مدار بسته مورد نیاز ، ویژگی هایی که ان دوربین باید داشته باشد و تخصیص بودجه کافی برای خرید این تجهیزات و تصمیم گیری در مورد جنبه های فنی کار مثل کابل کشی ها و ایجاد اتصالات و …

نصب دوربین مداربسته در کارخانه

بعد باید هارد را فرمت کنید ، سپس به منوی صفحه اصلی DVR و یا NVR منتقل خواهید شد. از برندهای مطرحتولید کننده این نوع دزد گیرها، به برند پارادوکس می توان اشاره نمود. عایق بودن تجهیزات ارتباطی این امکان را میدهد که سیستم دوربین مداربسته شما در برابر هر نوع آبوهوا بهخصوص در زمان بارش باران مقاومت داشته باشد. به همین دلیل است که نصب دوربین مداربسته در تهران بسیار رایج است. بعد از انجام تمامی مراحل بالا ، سیم کشی دوربین های مداربسته به اتمام رسیده است و تنها تنظیم DVR باقی است که در قسمت بعدی به طور کامل شرح داده می شود. در سیم کشی حد المقدور طوری کار کنید که طول سیم ها به کمترین مقدار ممکن برسد. از معروف ترین برند های دزدگیر اماکن می توان به کلاسیک، بتا و پارادوکس اشاره کرد. در این مقاله به مهمترین و متداول ترین اهداف از نصب سیستم های مداربسته می پردازیم و هر یک را بررسی می کنیم.

بهترین شرکت نصاب دزدگیر اماکن

شما میتوانید با بکارگیری یک نیروی نگهبان در کنار دوربین مدار بسته امنیت محیط خود را چندین برابر کنید.اطلاعات ذخیره شده در یک دوربین مدار بسته ارزش بسیار زیادی دارد و در بیشتر مواقع معمای سرقت از آن محیط را به سادگی حل میکند.نصب دوربین مدار بسته از آن جهت دارای ضرورت و اهمیت است که با در اختیار قراردادن تصاویر و اطلاعات مربوط به هر حادثه ای در اسرع وقت، آرامش و امنیت را برای شما به ارمغان می آورد. ♦ چرا می گویند دزدگیر اماکن بصورت اشتباهی آژیر می کشد یا اصطلاحاً دارای خطای کاذب است؟ دزدگیر اماکن معمولا از سنسورهای دقیق برای تشخیص ورود و خروج غیر مجاز به همراه با آژیر ساخته شده است.

اهمین نصب دوربین مداربسته

درب ورودی: یکی از حساسترین نقاط منزل، درب ورودی آن میباشد. اگر اشیا ارزشمند خود را در مکان امنی نگهداری می کنید و یا در خانه خود جواهرات گران قیمتی داشته باشید، نصب دوربین های امنیتی برای مراقبت از آن ها عملی هوشمندانه است اگر جز این دسته افراد هستید حداقل یک دوربین امنیتی به طور خاص به آن منطقه اختصاص دهید. در صورت نیاز به استفاده از دوربین مداربسته در محیط های تاریک حتما” از مجهز بودن آن به دید در شب اطمینان حاصل نمایید. با این کار از دریافت تصویری با کیفیت اطمینان حاصل می شود.

شرکت نصاب دوربین مداربسته در تهران

به عنوان مثال در سیستم مداربسته تحت شبکه کابل های Cat5 و Cat6 است، اما با این حال انتظار میرود که کابل شبکه Cat6 برای اصلاح پروژه شما در آینده مناسب تر خواهد بود. مشاوره بگیرید. زیرا ممکن است نکاتی را به شما تذکر دهند که در هیچ مقاله ای ذکر نشده است. هر چه تعداد دوربینها بیشتر باشد و مساحت بیشتری را تحت شعاع قرار دهند طبعا قیمت راه اندازی بیشتریرا به خود اختصاص می دهند. بسته به محیط ساختمان و اهداف شما، کارشناس شرکت نصب دوربین مدار بسته مشخص میکند که نصب دوربینها در چه نقاطی الزامی است. اگر شما یک فرد مسن یا سالمند دارید که ممکن است روی پله ها بیفتد، نصب یک دوربین می تواند به فرد کمک کند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است .

دوربین مداربسته

علاوه بر دوربین ها، تجهیزاتی مثل کابل BNC، پایه دوربین، دستگاه گیرنده DVR، دستگاه گیرنده NVR و کابل IP (برای دوربین های تحت شبکه)، مانیتور برای نشان دادن تصاویر ارسالی از دوربین، هارد برای ضبط تصاویر، نورافکن مادورن قرمز (برای دوربین های دید درشب) و… این امواج توسط اجسام سخت مثل در، دیوار و سقف منعکس می شوند و توسط گیرنده، دریافت می شوند. اگر مکانی که شما می خواهید کابل کشی انجام دهید نتوانستید از بالای سقف یا از داخل آسانسور کابل ها را عبور دهید می توانید از کنج دیوار های ساختمان کابل ها را عبور دهید و برای اینکه نمای ساختمان و اتاق ها بهم نخورد میتوانید کابل ها را از داخل داکت عبور دهید که کابل ها را پنهان کند و شکل قشنگ تری به خود بگیرد . در نظر بگیرید که شما فقط می توانید تصاویر را مشاهده کنید و برای ضبط آن به دستگاه DVR یا NVR نیاز دارید، مدل های استثنا در این مورد 1910 تابا و K77-UA کالیوز می باشد.

نصاب دوربین مداربسته منزل

یک نقطه دیگر خانه برای نصب دوربین امنیتی پله ها است این نقطه برای نصب دوربین به دو دلیل اهمیت دارد بسیاری از دزدها در لباس افراد تعمیرکار یا کارکنان خدماتی هستند که قبلا داخل خانه را دیده اند دوربین نصب شده در پله ها به شما کمک می کند بدانید چه کسی از مکان هایی در خانه دیدن می کند که نباید این کار را انجام دهد دوربین ها می توانند برای امنیت شخصی نیز مفید باشند. علاوه بر آن امکان کنترل کردن دزدگیر سخنگو از راه دور وجود ندارد اما به علت قیمت مناسبی که این نوع دزدگیرها دارند و فارسی زبان بودن اپراتور سخنگو، هنوز هم این نوع از دزدگیرها فروش بالایی داشته و استفاده زیادی دارند. برای این کار فقط کافی است اندکی با زبان انگلیسی آشنا باشید. به زبان سادهتر بگوییم که این دزدگیرها برای اماکنی که در موقعیت خیلی خاص و فوق محرمانه قرار ندارند مناسب هستند، بدیهی است که امنیتی که در یک بانک مرکزی باید برقرار شود با امنیت یک منزل مسکونی بسیار متفاوت است.

اغلب دوربینهای مدار بسته دارای آداپتور جریان برق هستند که به طور نرمال به کابل متصل میشود. توجه داشته باشید که دوربین های مداربسته آنالوگ نیاز به تغذیه برق نیز دارند که باید به آنها داده شود. پس از آن می توانید یک براورد اولیه از قیمت داشته باشید. حال پس از اینکه نصاب دوربین مدار بسته مورد نظر خود را پیدا کردید، نوبت به انتخاب مکان نصب دوربین ها و همچنین فراهم کردن تجهیزات مربوط به نصب دوربین است. بسیاری از سارقان از درب پشتی و جانبی وارد منزل می شوند پس بهتر است هر ورودی یک دوربین داشته باشد. از معایب سیستم های اعلام سرقت آژیری و سخنگو امکان قطع خط تلفن توسط سارقین و عدم ارتباط تلفنی با مالکین است ولی کماکان به دلیل افزایش قیمت کالاهای دیجیتال در بازار این سیستم ها سهمی از فروش بازار سیستم های حفاظتی را به خود اختصاص داده اند.

بعد از انتخاب نوع دستگاه نوبت اتصال دوربین به دستگاه میباشد که برای دستگاه دی وی ار حتما باید با کابل کواکسیکال این کار انجام شود اما در دستگاه ان وی ار با کمک سوئیچ شبکه ارتباط کابل شبکه و دوربین را برقرار میکنیم شرکت نصب دزدگیر اماکن . در صورت استفاده از تغذیه مرکزی ، باید سیم کشی های مربوط به تغدیه نیز توسط شما انجام شود. در مرحله سوم از آموزش نصب دوربین مداربسته ابتدا به سراغ سیم کشی دوربین های آنالوگ می رویم. چنانچه در نمناک اشاره کرده ایم به طور حتم یکی از شایع ترین محل های نصب دوربین مدار بسته و یکی از سخت ترین محل های مورد حفاظت، پارکینگ ها هستند.

نصب دوربین مداربسته در خانه

فرض کنید که یک نگهبان تمام وقت و تیز بین به صورت 24 ساعته، شرکت، کارخانه، کارگاه و هر نوع بنگاه اقتصادی که دارید را حفاظت می کند.و هیچ حرکتی از نگاه ریز بین این نگهبان، پنهان نمی ماند.دوربین مدار بسته همانند این نگهبان با وجدان، تمامی محیط اطراف خود را به نحو احسنت زیر نظر دارد.بیشتر سارقین در هنگام سرقت با دیدن دوربین مدار بسته از کار خود منصرف شده و پا به فرار میگذارند! آداپتور را به ورودی منبع برق متصل کرده و سیم پشت دوربین را به سمت دیگر خروجی آداپتور متصل نمایید. برای این کار می توانید مانند دوربین های قبلی از آداپتور و یا تغذیه مرکزی استفاده نمایید. دوربین های مداربسته تحت شبکه نیاز به تغذیه دارند و باید به صورت مجزا برای هر کدام(از طریق آداپتور) ویا با سیم کشی و اتصال به تغذیه مرکزی این کار را انجام دهید. کابل کواکسیال مخصوص دوربین های آنالوگ بوده و برای انتقال تصویر به کار می رود.

نصب یک دوربین در داخل اتاق کودک خیال شما را از امن بودن او مطمئن می کندو به شما کمک می کند تا بدون اینکه همیشه نیاز به حضور فیزیکی در اتاق داشته باشید بتوانید کودک خود را کنترل کنید. به گفته یک متخصص ارتباطات مسیرهای ماشین رو نقطه ایده آل دیگری برای نصب یک دوربین امنیتی است. بهتر است قبل از اقدام برای خرید و نصب دوربین مدار بسته این مقاله را تا انتها بخوانید و پس از برسی نکات مهم ارائه شده در آن بهترین تصمیم را بگیرید. در مرحله بعدی باید به سراغ نصب دوربین های مدار بسته در محل های مورد نظر بر اساس نقشه طراحی شده در مرحله ۱ بپردازیم. که نیاز به نصب دوربین مدار بسته در این شرایط، بیشتر از هر زمان دیگری احساس میشود.

معمولا پارکینگ ها فضاهای بزرگ مورد استفاده جهت ورود و خروج هستند. معمولا مجرمان در مکانهایی که به وسیله دوربین مداربسته در تهران نظارت می شوند از ارتکاب جرم خودداری خواهند کرد. بعد از تهیه ابزار آلات مورد نیاز برای نصب دوربین های مداربسته ، ابتدا باید به سراغ اتصال دوربین های مدار بسته دقیقا” در محل های تعیین شده بر روی نقشه با استفاده از دریل ، پیچ و رولپلاک اقدام کنید. برای اتصال کابل کواکسیال به دوربین و DVR نیاز به کانکتور های BNC نیاز خواهید داشت. در قدم بعدی باید مانیتور را با استفاده از کابل VGA و یا HDMI به DVR و یا NVR متصل نمایید. بعد از انجام سیم کشی نوبت به اتصال کانکتور ها به دوربین و DVR رسیده است. گاهی باورهای غلط باعث می شود منزل شما بیشتر تهدید شود مانند: روشن گذاشتن یک چراغ، زمانی که در منزل نیستید شاید این یک عمل هوشمندانه به نظر بیاید.

از طرف دیگر به واسطه سیستم چند لایه انتقال سیگنال، برخی سیستم های آنالوگ نسل جدید می توانند صدا و تصویر را به صورت همزمان منتقل کنند. کابل های ترکیبی دوربین های آنالوگ علاوه بر تصویر برای انتقال برق نیز استفاده می شوند و تغذیه دوربین را تامین می نمایند. دوربین های امنیتی بخصوص این روزها که جرم و جنایت بیشتر شده می توانند برای تامین امنیت منازل سرمایه گذاری خوبی باشند، اما اگر آن ها را در مکان های درست نصب کنید، در این بخش از نمناک مکان هایی هستند که متخصصان می گویند شما باید دوربین نصب کنید. مشاوره، طراحی ، اجرا و تامین تجهیزات بستر فیبر نوری تراکتور سازی تبریز . یکی از مهندسان که آزمایش و بررسی دوربین های امنیتی خانگی را انجام می دهد، می گوید:گاراژ یکی از مکانهایی است که نصب دوربین در آنجا لازم است چون گاراژها پر از مواردی هستند که دزدها می توانند به سرعت آنها را در بازار سیاه بفروشند مانند دوچرخه، ابزار و تجهیزات ورزشی نصب دوربین در اینجا یکی از موارد لازم است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار